Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a álasz hasznossági százalé...

Ha a álasz hasznossági százalékom 66%, akkor szavazáskor miért 60-at ír? Tudom, hogy este számolódik újra, de napok óta 66/60!

Figyelt kérdés
máj. 26. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Két különböző adatról van szó. A 66% a válaszaid hasznossága, a 60% az értékelésed hasznossága. A 66%-os érték a válaszod tetején lévő zöld pipákban jelenik meg, az értékelési százalék mások válaszainak kiértékelésében, ha a karikára kattintasz.
máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy másim kérdés hozzászólásaiban az van, hogy a kettő együtt teszi ki a karikában lévő számot.
máj. 26. 12:33
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értékelek, akkor nőni fog, ha rosszul, akkor csökkenni?
máj. 26. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a többséggel együtt értékelsz, az lesz hasznosabb (magasabb érték). Ha időközben a többség átfordítja a másik oldalra a választ (pirosból zöldbe, vagy fordítva), akkor már nem velük értékeltél és ezért csökken a hasznosságod.


A karikában csak a válaszértékelési százalékod jelenik meg, és adódik az értékelt válasz eredményéhez. Nem a kettő együtt teszi ki, ezért is van kétféle értékként tárolva.

máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A régi kérdések értékelése is számít?


Azt írja egy másiknál, hogy a hasznossági és válaszadási százalék ugyanaz. Minél jobbra értékelik mások a hozzászólásomat, úgy nő az értékelési százalékom.

máj. 26. 12:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem valamire. Ha a többséggel együtt pozitívan értékelek egy hozzászólást, de a többségnek közben lemegy a százaléka, átfordulhat negatívba (50% alá) az előtte jónak értékelt hozzászólás, így az értékelésem is. Nem?
máj. 26. 13:03
 7/11 anonim ***** válasza:

#5: Minden válasz értékelése számít. Nem ugyanaz a két százalék és nincs ilyen hatással egymásra. A válaszaid értékelése mások által a válaszadási százalékodat befolyásolja. A te értékeléseid mások válaszain az értékelési százalékodat befolyásolja.


#6: ugyanezt írtam le 4-es válaszban.

máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem így értettem. Ha a többséggel együtt pozitívan értékelek egy hozzászólást, de a többségnek közben lemegy a százaléka, mert más kérdéseket rosszul értékeltek (tehát nekik mondjuk 80-85%-ról lemegy 45-50-re), átfordulhat negatívba miatta az én értékelési hasznossági százalékom.

?

máj. 26. 13:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen a válasz ebben az esetben is. A rendszer minden éjszaka újraszámolja az értékeléseket, és ha valakinek változott közben a százaléka, akkor lefrissíti ott is. Ha emiatt pont úgy változik egy válasz kiértékelése, hogy a te értékelésed már nem a többséggel azonos, akkor aszerint kapsz pontlevonást és romlik a százalékod (fordított esetben: pontszámot kapsz és nő a hasznosságod).
máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 és a többi, ami te vagy! Köszönöm, végre egy értelmes ember! 👇🏻 👒
máj. 26. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!