Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lejáróban van a személyim. Mi...

Lejáróban van a személyim. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az lenne a fő kérdésem, hogy a lakcímkártyámon szereplő helyen oldható csak meg, vagy igazából bárhol, a tartózkodási helyemen is.
máj. 27. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol megújítható, mert a nyilvántartó rendszer központi, és mindenhol elérik a kormányhivatali ügyfélszolgálatok. A lejárat előtt 60 nappal kezdeményezhető a csere. A lejárat után már igazolni kell magad egy másik érvényes fényképes okmánnyal vagy születési anyakönyvi kivonattal.


Amúgy Google: hol újítható meg a személyi, első találata

[link]

máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy az állandó lakcím bejelentése az egyetlen, ami helyhez kötött, az összes többi ügy bármelyik kormányablakban intézhető.
máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy elmész egy tetszésed szerinti kormányablakba, okmányirodába, sorszámot kérsz személyazonosító igazolvány cseréhez, majd kivárod míg hívnak; vagy online foglalsz időpontot, az időpontra odamész, sorszámot sem kell kérned, mert az időpontfoglaláskor kapott sorszámmal hívnak.


Az igényléshez igazolnod kell a személyazonosságod. Erre alkalmas a személyazonosító igazolvány vagy a kártya formátumú vezetői engedély vagy az útlevél; akkor, ha érvényes, illetve ebben az eljárásban akkor is, ha nem több, mint egy éve járt le az érvényessége.


Általános szabály, hogy a polgár akkor jogosult a személyazonosító igazolvány cseréjének kérésére, ha az érvényesség lejártáig legfeljebb 60 nap van hátra, de vannak bármikor történő igénylési lehetőségek is.

Ilyen, ha a személyazonosító igazolvány nem tartalmaz ujjnyomatot. Azért, mert vagy még 2016. január 1. előtt állították ki, így nincs tárolóeleme, vagy később, de még akkor, mikor nem volt kötelező az ujjnyomat vétel, és az igénylő választhatta, hogy nem ad ujjnyomatot. Mivel 2016. előtt hosszabb lejárati idővel adták az igazolványt, vannak még érvényes, tárolóelem nélküli személyazonosító igazolványok; lehet a tiéd is ilyen.


A személyazonosító igazolvány igénylése évente egy alkalommal illetékmentes.


// 2-es válasz írója! Lakcímigazolvány igénylésének ügyintézésénél csak akkor számít a lakhelycím, ha a jegyzőnél igénylik. Ha kormányablakban, okmányirodában, akkor idejét nem tudom mióta, bárhol igényelhető.

máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hamar lejár. Én már régóta németben lakom és én mindig el megyek itt országon belül egy magyar konzulátushoz.
jún. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!