Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Két törzsű facsemetével mi a...

Két törzsű facsemetével mi a teendő?

Figyelt kérdés
Magoncról nevelt szilvafa csemete. Most ültettem át, a gyökerénél nem igazán akart ketté válni szóval feltételezem, hogy egy gyökérzetből kiinduló két törzse van. Ilyenkor mit szokás csinálni? Levágjuk az egyiket és az erősebb megmarad?

márc. 24. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes egyet hagyni igen. De nem törvényszerű. A kertedben úgy csinálod ahogy neked tetszik. Amúgy a magról nevelt gyümölcsök esetén legtöbb esetben nem jó a termés. Kivéve ha pl valami cseresznyeszilva. Az jól terem magról is és az se gond ha több törzse van.
márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat hogyha levágom kiszarad, ha meghagyom akkor elossza a tápanyagot és nem fog olyan szépen fejlődni. Amúgy nem tudom milyen szilva. Még fiatal kb 1,5 méter magas
márc. 25. 12:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fog kiszáradni ha levágod a másik hajtást. De igen érdemes levágni mert eloszlik a tápanyag. De véleményem szerint ha te nem akarod nagyon sürgetni és úgy tetszik, hogy két törzse van, akkor meghagyhatod nyugodtan. Egy gyümölcsfának vannak szakszerű gondozási módszerei de az nem kötelező. Egy magonc amúgy se fog olyan szép, egészséges és sok termést hozni mint egy oltvány. Kivéve ha olyan fajta. (Én levágnám).
márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!