Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lottó találati esély?

Lottó találati esély?

Figyelt kérdés

A telitalálatokat értem, de mondjuk ötöslottón 4-es találatra teljes levezetvezetést nem találtam.

Mindössze ennyit találtam rá: ((5 alatt a 4)*(85 alatt az 1))/(90 alatt az 5).


de nem értem, hogy lesz ebből annyi amennyi. levezetné valaki?:) thx


2010. nov. 4. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
A lottó nyerési esélye pontosan 0 addig a pillanatig amíg a fejesek máshogy nem döntenek. Mivel gépen megy az egész így pillanatok alatt ki lehet szűrni melyik kombinációt nem játszotta meg senki így már röhögve be lehet állítani azt a porszívót hogy azokat a golyókat szívja fel.
2010. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyszer kiszámoltuk matekon és nem értettem, de azt tudom, hogy többet költenél az egészre, mint amennyit nyernél és még akkor sem biztos, hogy nyersz

szóval kb nincs esélyed ahogyan senkinek és mégis több, mint annak aki nem játszik

2010. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ötöslottón (90 alatt az 5) kombináció lehetséges. Ebből kihúznak egyet, ez a telitalálat. A négyeshez ebből kell eltalálni pontosan 4 számot, ez (5 alatt a 4)-féleképpen lehetséges. Az eltalált 4 számhoz viszont kell egy 5. is, ez pedig (85 alatt az 1)-féleképpen választható.
2010. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

@17:45


bocsi ha nem fogalmaztam érthetően, de engem az bánt, hogy ha ezt kiszámolom, akkor sehogy sem jön ki az, aminek kikéne jönnie... szóval nem tudom kiszámolni:S

azt én elhiszem, hogy a képlet jó, csak anafabéka vagyok hozzá:S


megoldást tudna írni valaki?:)

2010. nov. 4. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:

mi van ? nem kiszámoljuk hogy kombináció lehetséges ?

nem 90x89x88x87x86 a kombinációk száma ?

2010. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(5 alatt a 4) = 5

(85 alatt az 1) = 85

(90 alatt az 5) = 43949268

Mégis mennyinek kéne kijönnie?

2010. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nemszóltam. mostmár tiszta:) 103 410


köszönöm a válaszokat:)

2010. nov. 4. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!