Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szoktatok Adakozni utcai...

Szoktatok Adakozni utcai adománygyűjtés céljából azoknak aki rendes iratokkal rendelkeznek?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a véleményetekre hogy mit gondoltok róla. Ti szívesen támogattok így?

Szoktatok adakozni? - Milyen módón?

Minden féle véleményt szivesen várok!



MEGJEGYZÉSKÉNT!

Én tudom hogy a mai világban sok a csaló és vannak emberek akik másolt iratokkal vagy egy darab papirral dolgoznak az utcákon, rettegve a hatóságok elöl saját részükre gyűjtéssel - hát inkább nem irom le a véleményemet róluk.

Azt is tudom hogy vannak olyan Alapítványok akik nem utcán gyűjtenek hanem rendes Alapítványnak tűnnek és a PL: 1.500.000.-ból 200.000.- szánnak a gyerekeknek. - Elítélem az ilyen fajta megmozdulást.

Azt szeretném megtudni hogy nektek mi a véleményetek arról aki a nemes cél érdekében dolgozik és árulnak képeslapokat, kifestőket stb... a nyílt utcán (közterületen)és evvel adományokat gyűjtenek.

Érvényes iratokkal, Adószámmal,számlaszámmal ellátott csekkel, nyugta kiállításával, engedélyekkel

((Reggeltől-Estig,hidegben-melegben)) hogy a beteg vagy hátrányos helyzetben élő gyerekeknek örömet szerezhessenek, akár étellel, ruhákkal, játékokkal, eszközökkel, gépekkel, stb...


Ha téged megállítanak meghallgatod hogy miről van szó?

Megbizonyosodsz róla hogy érvényes iratokkal rendelkeznek-e?

Ha megbízonyosodtál Te szivesen támogatsz?


Várom a véleményeteket!


2009. jan. 7. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én vettem már ilyen képeslapot,és alá is kellett írnom a nevem egy papíron.így szívesen adakozok,vagy konkrét személynek,ha úgy ítélem meg.de ilyen számlaszámos tök ismeretlen nevű alpítványnak soha,mert tudom hogy semmi,vagy a legjobb esetben is csak töredéke jut el a valóban rászorulókhoz :(
2009. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon volt még olyan jövedelmem, amiből jutott volna adakozásra is. Volt, hogy végighallgattam, és tudtam segíteni valamilyen formában, de volt, hogy nagyon siettem, és akkor elnézést, de végighallgatni se volt időm, voltam munkanélküli, akkor is megállítottak, én sajnálom a rászorulókat, tényleg, csak ha nekem sincs miből segíteni, mert éppenhogy, akkor nem tudok mit csinálni.

Én amit szívesen adok, az nem pénz, hanem más formában segítség. Karitasznak ruha, vagy játék, amire nekem felnőttként már nincs szükségem és jó állapotban van, volt egy eset, hajléktalan újságot árult a hölgy, pénzt nem tudtam adni, volt egy élelmiszer vásárlási utalványom, ami akkor járt le, és én már nem használtam volna ki a keretet, bementem vele a közeli boltba levásárolni. Nem adtam oda, mert sokmindent láttam-hallottam már, jobb, hogy láttam, hogy tényleg hasznos dolgokra költi. De alapvetően nekem ilyenekre nincs anyagi keretem, még csak nemrég léptem be a dolgozók táborába, és egyedül kell a saját lábamra állnom, családi segítség nélkül.

2009. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Én a másik oldalról írok. Igaz nem beteg gyerekekkel, de ifjúsággal és a kultúrával foglalkozó kiemelten közhasznú szervezet vagyunk.

Éves szinten a helyi önkormányzattól 150e Ft-ot kapunk, egyéb támogatás talán 100e Ft. Az éves költségvetésünk mégis 2 millió forint körül mozog. Igyekszünk pályázni, a tagjaink sokszor a "lelküket kiköpik", csak hogy mindig jusson arra mire kell, és ezért abszolút társadalmi munkában dolgozunk. Mert az a pénz ami van, az arra elég, hogy programok legyenek a gyerekeknek, de arra már nem, hogy abból bért fizessünk bárkinek is.

Ilyen az élet. :) Nem tudunk az utcára menni gyűjteni, mert tényleg bizalmatlanok az emberek. Így CD-t gyártunk, kiadványokat készítünk, fesztiválokat szervezünk, amiből talán marad valami. Ha meg nem, akkor kipótoljuk - amíg van. De a szekérnek menni kell. Ha nincs a kasszába, akkor belenyúlunk a zsebünkbe. Más módszer nincs. De jó lenne, ha nekem is azon kellene gondolkodni, hogy mire teszek másfél millió forintot...

2009. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én őszinte leszek. utcán gyűjtőknek nem adok adományt. én szeretem tudni, nyomon követni hova kerül, ki kapja. sajnos nincs is olyan pénzem, ami felesleges volna. ehelyett összegyűjtöm az itthon feleslegessé vált ruhákat, játékokat és a a lakóhelyünk gyermekotthonaiba visszük már több éve.
2009. jan. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se szoktam venni,egyrészt mert a kifestőket meg az ilyeneket nem is tudtnám kinek adni,másrészt nekem sincs sok pénzem ilyesmire.De karácsonykor páran összefogtunk a suliban,és összeszedtük a régi ruhákat és játékokat,és vittük a gyerekotthonba. Több zsák összegyűlt.
2009. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utcán képeslapot nem veszek már soha, mióta, amikor Pesten laktam, lehúztak egy szar képeslapért 2000 forinttal. Hajléktalannak általában akkor is adok, ha nem ad érte újságot meg semmit, mert átérzem a nyomorát, nem papolok, hogy kaját vegyen, mert nem érdekel ha piára költi, ha az kell hozzá, hogy egy fél órára elviselhetőbb legyen az élete, hát akkor igya el. Amúgy utcán rajtuk kívül max a Krisnásoknak szoktam adni, na nekik még mindig adok, tőlük könyvet is szoktam venni, ha van pénzem, mert érdekesek a könyveik, legalább is engem érdekelnek. Róluk tudom, hogy arra költik, amire mondják. Volt időszak, amikor én is utcáztam, igaz, mehettem volna haza, csak a családi helyzet olyan volt, hogy mindenhol jobb volt nekem mint otthon, néha napokig nem mentem haza, csak ténferegtem a városban. Olyankor előfordult, hogy a Krisnások adtak enni. Ezért őket szoktam támogatni.
2009. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok.

Én egyszer úgy jártam, hogy az Oktogonnál adakoztam egy nagy, Minimaxos logóval ellátott standnál 2000FTot valami kórház javára.

Azt ígérték, cserébe kapok jegyet a Minimax hajóra, felírták az összes adatomat. Azóta is küldik a jegyet... csak remélni tudom, hogy a pénzem jó helyre ment.

Így megfogadtam, hogy utcán sosem adakozok többet senkinek. Inkább elviszem a cuccokat a Mikulásgyárba, meg bedobom az Electroworld parkolójában a ruhagyűjtőbe, vagy adakozok az egyházamnak (látom, hová költik).


Egyszer aztán a Greenpeace-szel majdnem kivételt tettem. Már épp az adataimat diktáltam, amikor a férjem intett nekem az Üllői út másik oldaláról, hogy siessek. Kérdezte az adománygyűjtő fiú: Ki ez?

Mondtam, hogy a férjem (aki idősebb nálam sokkal, de kinek mi köze hozzá?)

A fiú megvető arccal végigmérte a férjem, és azt mondta: legalább szereted?

Hát ezen úgy felháborodtam, hogy azóta nekik se adok, haragszom az egész bagázsra.


A munkahelyem szokott adakozni komoly összegeket olyan szervezeteknek, melyeket a dolgozók javasolnak. Itt szoktam még javaslatokat tenni.

De az utcán megállítókat én nem szeretem, akármit az orrom alá dughat, honnan tudhatnám, hogy érvényes-e?

Azonkívül utcán, ha lehet, nem veszem elő a pénztárcámat. Már csak ezért se favorizálom az utcán adakozást.

2009. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Greenpeace-es köcsögöknek soha egy fillért nem adnék, de másnak se.

Nem szeretem ezt az utcai letámadást. Ha adakozni akarok, majd úgyis megtalálom a módját. Ezzel a "Ne haragudj, csak egy percre...." szöveggel nem fognak meggyőzni.


A múltkor rohantam a metróra (állásinterjú) és megállít egy nő a szokásossal: "Ne haragudj, egy pillanatra hadd tartsalak fel..." mondom neki, ne haragudjon, sietek. Erre: "De ez tényleg nagyon fontos!" mondom: nekem meg az állás a fontos, ami miatt rohanok éppen...

Nem hibáztatom én ezeket, tudom, hogy fillérekért csicskáznak, és annál többet kapnak, minél több ember tölti ki a fos adatlapjukat. De attól még rohadt idegesítőek.

2012. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!