Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Legkönnyebben hogy tanulhatok...

Legkönnyebben hogy tanulhatok meg főzni?

Figyelt kérdés
20éves vagyok és még nem tudok főzni. Hogy a legegyszerűbb megtanulni? Itthon nem szokott főzés lenni,mert édesanyám konyhán dolgozik és ott fizeti az ebédet vacsorát így azt hozza haza. Viszont ha összeköltözök a barátommal idővel akkor jó lenne ha tudnék főzni. :) Előre is köszönöm a válaszokat
2010. nov. 17. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj el gyakorolni. Nézz ki egy receptet az interneten, vagy szakácskönyvben, és próbáld megcsinálni. Tudod a gyakorlat teszi a mestert!;)

Kezdj egyszerűbb ételekkel, mert ha egyből egy bonyolult ételt akarsz elkészíteni és nem sikerül akkor el fog menni a kedved az egész főzőcskézéstől!:) Tapasztalatból mondom!:)

Sok sikert!;)

2010. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legkönnyebb úgy lenne, ha van olyan ismerősöd, aki tud főzni és ővele közösen próbálnál meg dolgozni. Nagyon sok olyan apróságot meg tud tanítani, amit könyvekből, internetről nem tudsz megszerezni. Például, hogy mit jelent az üvegesre pirított hagyma, a megfelelő állagú galuskatészta satöbbi.
2010. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia én 18/f vagyok

kb 1 éve kezdtem el fozni heti 1-2x

rántottával tükörtojással meg pudingal kezdtem

azota már megy a rizses lecsó is meg ilyenek

mindent kezdj az alapoknál

2010. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen tanultam meg főzni. (Kényszerből, bár előtte is sokat segítettem anyumnak a konyhában)


Minden este leírtuk részletesen, hogy hogy kell elkészíteni az adott ételt, és amikor már harmadjára főztem meg ugyanazt, akkor már nem kellett.

Most 22 vagyok és még mindig imádok sütni-főzni.


Sajnos a mai fiatalok ki vannak szolgálva, nem kell nekik semmit segíteni a háztartásban. Néhányan még 30évesen sem tudnak főzni.


De ez egy hatalmas pozitívum, hogy legalább meg akarsz tanulni:)

2010. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen engem mindig is érdekelt a főzés csak mikor ovodás voltam már akkor is suliból hozta anyum az ebédet. Nagyon ritkán főzött. Akkor is a legegyszerűbbet összedobta. Ma már annyi se. Vesz valami fagyasztott kaját és süssem ki :/
2010. nov. 23. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!