Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri-e bosszút állnom?

Megéri-e bosszút állnom?

Figyelt kérdés

1 és fél éve ismertem a legjobb barátnöm, ö 15 éves, én 16. Elötte nem volt senkim akiben megbízhattam volna, egyedül voltam. Igaz, hogy messze lakott, de minden nap rengeteget beszéltünk neten keresztül (MSN) és telefonon. Mindent megbeszéltünk, nem volt titkunk egymás elött (vagyis én azt hittem).

Tényleg minden a legjobban ment, nagyon jóban voltunk, én mindig örültem, hogy van kinek elmesélnem, hogy mi történt velem aznap, valakivel megoszthatom a gondolataim.

Ez az 1 és fél év alatt találkoztunk is párszor egész hetekre, vagy hozzá mentem, vagy ö jött ide.

Én elmondtam neki öszintén, hogy életem legjobb napjai voltak mikor vele voltam, mert mielött megismertem tényleg semmi örömöm nem volt az életben. Söt sokszor mondtam neki, hogy mennyire fontos nekem, ö azt mondtam, hogy ö ugyanígy gondolja.

Úgy 4 hónapja elkezdtünk vitázni idönként. Elöször semmi komoly nem volt, csak apró dolgok és hamar megbékéltünk.

Aztán egyre komolyabb viták kerekedtek értelmetlen dolgokból. Ö ekkor már sose akarta meghallgatni ha valami bajom van, azt mondta, hogy csak akkor szóljak hozzá ha jókedvem van.

Ezeken a vitákon is túlléptünk, viszont csak azért mert én kezdeményeztem mindig a békülést, ö nem volt képes rá, mert képtelen beismerni ha hibázott és bocsánatot kérni se tud (ilyen a természete).

Másokkal akiket nem kedvelt mindig nagyon bunkó volt, de ez nem zavart, mert velem sose volt ilyen.

Viszont mikor a viták kezdödtek már kezdett velem is ilyen lenni.

Aztán úgy 3 hónapja ok nélkül megbántott újra úgy, hogy fel se tünt neki. Ez a megbántás az volt, hogy olyan dolgokat kibeszélt valakivel a hátam mögött rólam, amiket neki mondtam csak el mert megbíztam benne. Ekkor pár napig nem beszéltünk, aztán rámírt mintha semmi se történt volna. Én megmondtam, hogy haragszok rá épp, ö pedig erre annyit reagált, hogy idióta vagyok.

Ezek után nem is beszéltem vele, mert teljesen eltünt. Késöbb kellett mástól megtudnom, hogy ö már nem szándékozik barátkozni velem. Számomra érthetetlen volt az egész. Elöször nagyon szomorú voltam, sírtam minden nap és depressziós lettem, késöbb ezt felváltotta a düh és harag, ami azóta is megvan bennem. Így 3 hónap után se tudtam még elfelejteni és nap mint nap zavar ez a dolog.

Azt még érdemes tudni, hogy azóta is rengetegszer rámírt chat.hu-n álneveken mintha valaki más lenne, persze én felismertem egyböl a stílusát. Nem tudom ez mit jelent, de ha érdekli, hogy mivan velem akkor talán öszintén bocsánatot kérhetne (nem mintha már ezek után megbocsátanék neki, képest lennék rá de tudom, hogy nem lenne helyes).

Most viszont elkezdtem gondolkodni rajta, hogy bosszút kéne talán állnom rajta, mert engem lelkileg szörnyen megviselt ez az egész és ö lehet, hogy lelkiismeretfúrdallás nélkül megtenné velem, söt lehet, hogy azóta minden kis titkom kibeszélte idegeneknek...


Az ötletem az, mivel messze lakik tölem, hogy kihívom hozzájuk a rendörséget. Erre azért lenne okom, mert 15 éves és tavaly iskolaév végén kicsapták az iskolájából és azóta se jár semmilyen iskolába (ebben a félévben se), ami törvénybe ütközik ha jól tudom.


Arra lennék kíváncsi, hogy ezek után szerintetek érdemes lenne-e bosszút állnom rajta? Nem szokásom a bosszúállás, csak azért lennék képes megtenni, mert szerintem ö nyugodtan megtenné velem.


16/L


2010. nov. 17. 13:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne állj bosszút rajta! Nem érdemes lesüllyedned az ő szintjére! Attól még, hogy szemét volt és hazudozott, neked nem hiszem, hogy megérné ilyen jelentéktelen emberre pazarolnod az idődet!

20/L

2010. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nem is békülnék ki már vele semmiképp, szóval félreértettétek, és már semmi kapcsolatot nem tartok vele. Annyi, hogy álneveken rám szokott irogatni, de hogy miért azt nem értem...


Elhiszem, hogy jobb ötlet ha hagyom a fenébe, csak egyszerüen nem tudom elviselni, hogy ö így elbánt velem én meg hagyjam a fenébe... Biztos jókat röhög rajtam most is valahol.

2010. nov. 17. 14:09
 13/32 anonim válasza:
Meglátásaim alapján nem veled van baj, hanem egy rosszmájú barátnőt fogtál ki. Kell ez neked? Lépj tovább! Jön a másik villamos. Keress más társat, ismerkedj, menjél hétvégenként diszkóba, vannak barátaid, haverok? akkor velük is találkozzál, szemmel láthatóan érezd jól magad, és előbb-utóbb előbújik a virágból egy új, kedves kis barátnőcske. :-) Ja! És bosszút ne tegyél, mert ez bőven elég bosszantó lesz a számára. Jó szórakozást!
2010. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Hát barátaim nincsenek, csak amolyan ismerösök, mert ök fiúk mind... de nekem igazi barátnöre lenne szükségem, akiben megbízhatok teljesen :(


Diszkóba meg ilyen helyekre nem fogok járni, nem az én stílusom..

2010. nov. 17. 14:16
 15/32 anonim ***** válasza:

Nekem sincs sok barátnőm, velem is ez volt nem is olyan régen(hogy az támadott hátba) akiről azt hittem, hogy a barátnőm.:(


Szóval szerintem se állj bosszút. Úgyis visszakapja...

2010. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ne állj bosszút rajta, nem érné meg.


Nem hiszek már én sem nagyon a netes barátságokban, mert velem is szemét volt egy csaj, de azért ha gondolod írj privit, és akkor msnen beszélhetnénk.

Am merre laksz?


18/L

2010. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Nem jar iskolaba, de legalabb dolgozik. Mi a problema? Egyebkent rendorseg lehet hogy Teged buntetne meg "gyerekes bosszuallasert". Van nekik hova rohangalni, nem a Te hivasaidra. Fiatal vagy meg, tobb ilyen barataid lesz. Egesz eletedet bosszuallassal akarod leelni. Ne felejtsd, amit adsz, azt kapod vissza az elettol.
2010. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

14:31: Pécs mellett lakom.


Utolsó: Legutóbb még elvileg dolgozott, persze ahogy öt ismerem már rég abbahagyta, mert nagyon lusta.

Egyébként pedig 15 évesen köteles iskolába járni és nem dolgoznia kell. Hivatalosan dolgozni pedig csak 16 éves kortól lehet és az is csak diákmunka.

2010. nov. 17. 14:44
 19/32 anonim ***** válasza:
Szerintem Te sokkal-sokkal jobbat érdemelsz ennél a lánynál, a soraidból kiderül, hogy te egy nagyon jó ember vagy- és ez a lány? még az iskolából is kicsapták, gondolom megvan a baja, annyira el van telve a tudata azzal, hogy tönkretegye a saját életét, hogy Rád sajnos a szívében már nem maradt hely... Nem is baj, hogy nem akar már veled barátkozni, legalább nem húz le téged is magaddal, Te meg egy idő után - miután túltetted magad a megrázkódtatáson - észreveszed, hogy vannak nála sokkal értékesebb emberek is, és hidd el hogy eljön az idő, mikor Téged is észrevesz valaki. Lehet nem volt sok barátod eddig,és nincs kellő tapasztalatod, hogy kiben bízhatsz, kiben nem, de még fiatal vagy, és köthetsz barátságokat a későbbiekben, ne add fel az elveidet, légy ugyanolyan jó barát mint eddig, csak jobban nézd meg hogy kinek szentelsz bizalmat, remélem boldog leszel!!!
2010. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm szépen a bíztatást :)


Igazából mióta nem vagyunk barátok sokkal bátrabb lettem (azelött nagyon félénk voltam), és sokkal jobb a hangulatom is általánosságban, többször eljárok itthonról, amit azelött nem tettem. Régebben nem mertem senki szemébe nézni, most akár meg is szólítok akárkit. Talán visszatartott kicsit ez a barátság, szóval részben pozitív dolog, hogy vége.

2010. nov. 17. 14:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!