Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álltatok már bosszút egy...

Álltatok már bosszút egy tanáron? És hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, sokaknál az ugrik be, hogy tiszteletlen vagyok, de tényleg nem vagyok az. Sok olyan tanár volt, akiket nem kedveltünk, de sosem feleseltünk nekik.

Viszont az általános iskolában volt egy tanárnő, aki azzal alázta meg a két osztálytársamat és a barátnőmet, hogy kiírta a nevüket az üzenőfalra és felírta, miket csináltak. Emlékszem, délután sok gyerek gyűlt oda a táblához és elolvasták a leírást. A barátnőmnek ez nagyon rosszul esett, pedig észrevehette volna, hogy senki nem nevetett rajta, és, hogy nincs egyedül. A másik két megalázott gyerek sem sírt. Ebben az iskolában nagyon összetartóak voltunk. Vigasztaltam a barátnőmet addig, amíg meg nem érkezett az édesanyja, aki igencsak nagyon mérges lett a tanárnőre.

Másnap, amikor beértem az iskolába, az táblán megint ott volt a megalázó felirat, csak vékonyabb tollal volt megírva. Biztos voltam benne, hogy előző nap a nő letépte ezt a vastag filccel teleírt papírt, de mára ismét fel lett téve. Gondolkoztam azon, hogy lehetett ilyen a tanárnő velük? Miért nem mondta el nekik inkább személyesen, minthogy megalázza őket az egész iskola előtt? Úgyhogy papírt meg filctollat ragadtam és írtam a tanárnőről megalázó üzenetet és kitűztem a táblára. Később a folyosón láttam, hogy sokan mosolyognak meg nevetgélnek (még a felnőtt társadalom is). Odamentem és megkérdeztem az egyik gyereket, min mulatnak ők. Ő az általam kitett üzenetre mutatott. Fel is bukkant a tanárnő, dühbe gurult és kérdezte ki volt? Én mondtam neki udvariasan, hogy ezt nem titkolhattam el, de én voltam. Mindenki nevetett. Az igazgatónő mondta neki, hogy igazam is van. Erre a tanárnő nekem: Jól van, nyertél! és letépi mind a két papírt.

Az igazgatónő be is hívott engem kedvesen mondván, hogy nem büntet meg, csak megdicsér, hogy így vágtam vissza. Mesélte, hogy előző nap a barátnőm anyja panaszt tett nála a lánya megaláztatása miatt. Ő pedig leszedte a papírt és kidobta, mert azt hitte, így oldotta meg a problémát. (tehát ő szedte le a papírt, nem ez a nő) Majd azt mondta neki, hogy megbeszéli a tanárnővel a dolgot. Csakhogy a tanárnő elég bunkón viselkedett vele (pedig ő volt a fiatalabb) és megint kitette azt az irományt.


A történet végére ti is észrevettétek, hogy sosem viselkedek így az emberekkel, de aki nagyon megalázóan bánik velem vagy a szeretteimmel, rossz élményt okoz nekik, annak velem gyűlik meg a baja. A bosszú jó lecke, mert ebből tanul valamit az ember. DE!! A vérbosszú meg az internetes bosszú TÁVOL áll tőlem!! Ilyet sosem tennék!


2011. aug. 3. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

nagyon jól tetted :)

Hát bosszut még nem álltunk,de egyik baratnom már állt,és miattam <3

2011. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
álltam*
2011. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
első válaszadónak: köszönöm szépen. Ez megtisztelő volt számomra :)
2011. aug. 3. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer porig alázott egy tanárnő, de úgy, sírtam óra után. Mindenki mondta, ne foglalkozzak vele, meg hogy hülye meg így meg úgy, de nekem nagyon rosszul esett. Aznap este pont a kertje felé vezettett az utam.... Az összes (amúgy igen különleges) épp bimbóban levő tulipánjának letépkedtem a fejét!!!!!

Nagyon sajnáltam a virágokat, mert nagyon szeretem a kertet, de egyszerűen meg kellett torolnom.

2011. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

második válaszadónak: ez tényleg durva dolog volt, de legalább nem a macskáján vagy a kutyáján álltál bosszút. :D

Erről eszembe jutott egy másik bosszús történet: az a tanárnő, akiről az előbb beszéltem, kapott valakitől egy szép csokor virágot, amit az asztalra tett. Következő nap a tanárnő az óra alatt üvöltözött egy lánnyal, hogy üljön rendesen a helyén. Nem volt valami kényelmes neki a szék, ezért úgy ült, hogy a szék szélét foglalta el, a másik lábát meg "kilógatta". A lányt nagyon megdöbbentette ez a viselkedés. Óra után, amikor a tanárnő kiment, ő odament a virághoz és óvatosan letört egy szálat és elrejtette a csokor mögé xD Ezt csak én láttam, a többiek nem, mert egymással voltak elfoglalva.

2011. aug. 3. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
jól tetted! én mikor kicsi voltam imádtam balettozni, de akkor még nem jártam suliba. amint suliba kerültem, kaptunk egy h*lye tanárt. mivel kicsit rosszabb mozgásom volt a többieknél (tényleg csak egy kicsivel, vékony is vagyok), rám szállt. folyton kiközösített, ordibált velem. mikor bejöttem az ajtón: "itt van a kis béna!" úgy fogta meg a kezem meg a lábam, hogy kék-lila folt lettem tőle. 4 év után kiiratkoztam. először még úgy voltam vele hogy hála, belevágok más sportba. de sajnos ez a tanár nekem akkor jó kis lelki sebet hagyott, belém rögződött, hogy béna vagyok a tánchoz, a sporthoz.. már félek a tesitől is. nekem nem sikerült bosszút állnom rajta, de a többi lány addig idegelte, amíg idegösszeroppanást nem kapott.. 2x is. nem csak velem ilyen szemét, hanem másokkal is. meg is érdemelte. :) bocsi hogy hosszú meg minden de muszáj volt leírnom. :D
2011. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 vok :) igen durva, macskán vagy kutyán soha nem tennék kárt, de ez ugye más :)

Egyébként egyszer még jóval később azon bosszankodott órán hogy a mai fiatalok így meg úgy és mondta egyszer vki letépkedte a virágait, de egyszer kerüljön a keze közé.... Egy barátnőm tudta a dolgot, em mertünk egymásra nézni, csak a pad alatt megbökött....


Szóval tényleg nagyon megbántott, akár tanár, akár nem, mindketten emberek vagyunk, nincs joga a sárba taposni... csak mert rossz napja van.

2011. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!