Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elmagyarázni...

Hogyan lehetne elmagyarázni egy vak embernek, hogy mik/milyenek a színek?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat ez a kérdés.Hogyan tudnánk szavakba önteni a színeket,hogy ők is megértsék mi az a zöld,piros stb.

Lehetséges ez?


2009. jan. 13. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer láttam egy filmet, ahol az egyik szereplő úgy magyarázta el a másik vak szereplőnek a színeket, hogy hangokat komponált hozzájuk a zongorán:)
2009. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az tényleg igaz, hogy az egyes hangokra az ember tud színt gondolni (általában a mély hangnál az ember sötét, meleg színekre gondol, pl. barna, magas hangnál meg világos színt), de azt nem tudom, hogy aki eleve nem látott még színt, annak mi ugorhat be a hangokra?
2009. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magát a színt nem lehet egy vakon született embernek elmagyarázni, hiszen sosem látta, így el sem tudja képzelni, hogy az milyen lehet. Viszont a színek keltette érzeteket, hangulatokat el lehet magyarázni.
2009. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy érdekesképp megjegyezném, hogy nem is olyan rég láttam valamelyik természettudományi csatornán, hogy Törökországban él egy vak ember, aki születése óta (!!!) vak, ergo vakon született. Életében szineket nem látott, mégis valamilyen oknál fogva pontosan tudja, hogy mi milyen szinű. Nagyon híres festő, gyönyörű képeket készít, ahol a tenger kék, a nap sárga, a fű zöld. Pedig sosem látott szineket, formákat.
2009. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Esref Armaganról van szó, a festményeit itt meg lehet nézni:

[link]


A hangok mellett én még a hőmérsékletekre gondoltam, amivel el lehetne magyarázni a színeket, vagy legalábbis azok érzeti hatását.


-falcon-

2009. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy filmben volt egy olyan jelenet, ahol egy fiú úgy érzékeltette a színeket, hogy a lány kezébe adott valami meleget (talán egy főtt krumplit), és mondta, hogy ez a piros. Aztán egy jégkockát adott neki, hogy az a kék. A többi színt nem mutatta meg... :)
2009. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!