Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le bontathatja a kéményseprő...

Le bontathatja a kéményseprő a kéményünket?

Figyelt kérdés
2 hónapja vettünk egy kis házat, kandallót raktunk be fűtésnek. Karácsonykor már ott akarunk lakni. Az a helyzet, hogy laikus szemmel is alacsony a kémény, és ferde is, kókány munka:) Kitisztítottuk a kéményt, de a kandalló nagyon füstöl, a lényeg, hogy meg kéne nézettetni, de félek hogy lebontatnák pénzünk meg nincsen rá jelenleg hogy újra húzzuk, max tudnánk hozzá építeni hogy magasabb legyen... Van valami megoldás, vagy nem tudunk majd odaköltözni a mert nem használhatjuk majd? A füsttől meg félek, mert mérgező gázok jönnek vissza az veszélyes....
2010. nov. 21. 17:26
 1/6 anonim válasza:
0%
Hát kérlek alássssan, odamegy oszt előveszi a kapát és kivágja, oszt annyi :D
2010. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem bontathatja le, maximum egy felszólítást küldenek ki ha nem megfelelő a kémény állapota.De saját érdekedben ajánlom hogy vagy hozdd működőképes állapotba vagy ne használd mert olyan gázok is visszajuthatnak a füstön kívül amik halálosak lehetnek.

Ha nincs pénzed újat rakni, de úgy ahogy működik akkor legalább egy huzatfokozó turbinát vegyél és szereld fel rá!

Ez kb 15-20000 Ft a tüzépeken, de nagyon hasznos még jó kéményeknél is, és én beszereznék egy szén-monoxid riasztót is ami 2-3 ezer forintért kapható.(De gondolj bele egy temetés sokkal többe kerül!)

2010. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A LEBONTJA és a LEBONTATHATJA között rohadt nagy különbség van édes fiam, mielőtt poénkodni akarsz tanulj meg értelmezni egy mondatot!
2010. nov. 21. 17:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, az értelmes választ! Én is írtam a mérgező gázokról, tehát tisztában vagyok vele. Nyilván szakember nélkül nem tudom rendbe hozni mert nem csak az alacsonyság lehet a probléma... Huzat az végül is van, csak a füst minden egyes ajtónyitáskor ki jön, és erős füst szag van ami gondolom nem normális. De akkor ha átmeneti megoldással tud szolgálni az jó, csak lebontani ne kelljen idén....
2010. nov. 21. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok ismét.

szerintem az általad felvázolt problémát orvosolja a huzatfokozó turbina. De ha biztos vagy abban hogy csak a magasság a probléma akkor legolcsóbb-legegyszerűbb ha egy hőálló anyagú(acél-eternit-betonit-legalább 2-3 as lemez)csövet illessz a kéménybe!Olyan magas legyen hogy legalább a tetőgerincet elérje és ne legyen szűkebb a jelenlegi kürtőnél, ez építőipari szabály!

Előbb próbáld ki ezt, mert ha nem is válik be nem sok pénzed veszik.

2010. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Jövőhéten felkeressük a seprőket aztán meglátom mit tanácsolnak, lehet, hogy elég lesz az általad javasolt megoldás is!
2010. nov. 21. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!