Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire föl akar a kéményseprő...

Mire föl akar a kéményseprő behajtani 1500 Ft-ot egy kémény miatt, ami csak aért van, hogy a fürdőszoba szellőzzön, mert máshol nem fért el egy szellőzőnyílás?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs a kémény letakarva fizetni kell utána. Ez a törvény. Mi is csak egyet használunk tüzelésre. A másik kettőt letakartuk. Hiába mondod, hogy csak szellőzésre kell.
2011. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Működő kéményenként fizetni kell! És az nem indok hogy nem használják.
2011. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Befalaztam minden lyukat rajta. Akkor a 27/1996. (X. 30.) BM rendelet 1.§ 2.bek. alapján nem kell fizetni ugye? :)


[link]

2011. máj. 30. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne fizess! Az szolgáltatás, amit ha igénybe veszel akkor vagy köteles fizetni! Nálunk egy kémény van használva, de azt én tartom karban, nem fizetek hiába ágáltak az el nem végzett munkáért nem jár semmi!
2011. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 éve költöztem el vidékről, panelba. Kertes házban laktam, gázfűtésem volt. Mivel kivertem én is a hoppot, hogy nem vagyok hajlandó fizetni, hozzácsapták a kommunális adómhoz. Bementem az önkormányzathoz és hiszed vagy sem, azt a választ kaptam, hogy az is közterület foglalásnak számít! Azt hittem rosszul leszek és elkapott a nevetés az idegtől! Megkérdeztem, hogy a madaraknak van útban? Azt a választ kaptam, hogy az alábbi lehetőségek közül válasszak: 1: lebontom a kéményt (gázkémény), 2: vagy kifizetem most és akkor nincs büntetés, 3: ha nem fizetek, akkor hozzácsapják a kommunális adómhoz és akkor késedelmi kamattal lesz elszámolva.

Azt hittem felrobbanok az idegtől. Így maradt a feleslegesen kifizetett 1.500.-

2011. máj. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!