Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi köze van az ásításnak az...

Mi köze van az ásításnak az álmossághoz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 15:34
 1/2 anonim válasza:

z emberek, állatok alapvetôen azért ásítanak, mert a vérükben lecsökkent a vér oxigéntartalma. Az okok eltérôek lehetnek. Embereknél talán az a leggyakoribb ok, hogy levegôtlen helységben tartózkodnak huzamosabb ideig.

De ok lehet még az is, ha keveset mozog az ember, amitôl anyagcseréje, így a vér, ezzel együtt az oxigén szállítása is lelassul. Az ásítással nagy menyiségû levegô áramlik a tüdôbe, amivel kompenzálni lehet az agy oxigénéhségét.

De a szakembereket sokkal jobban foglalkoztatja, hogy reggel miért ásítunk, mivel reggel a szervezet friss és oxigénben nem szenved hiányt. Személyes véleményem, hogy akkor az ásítás alapvetôen más szerepet tölt be. A reggeli ásítás a szájnak olyan, mint a testnek a nyújtózkodás. A rágóizmokat nyújtja meg és készíti fel a mindennapi teendõkre.

2010. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de én akár hiszed akár nem,már egy éve foglalkoztat a dolog,pedig még csak gyerek vagyok és 1 év alatt arra jutottam,hogy ennek semmi köze az oxigénhiányhoz,ez komplett hülyeség...Ha van eszed,hiszel nekem.A megfigyeléseim alapján 80% azért ásítunk mert unatkozunk, 20% azért mert álmosak vagyunk.
2011. szept. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!