Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kellene tanulnom hogy...

Mit kellene tanulnom hogy olyan munkát végezhessek, mint a gyilkos elmék című filmben Dr. Spencer Reid (Matthew Gray Gubler)?

Figyelt kérdés

Linkelek, h ki is az!


[link]


2010. nov. 28. 17:01
 1/6 anonim válasza:
ez engem is érdekelne, de én olyan következtetésre jutottam hogy pszichológia, szted?
2010. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon emelt szintű pszichológia + rendőrsuli.
2010. dec. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Van egy része a sorozatnak, ahol Reid elmondja h mit tanul. Azt hiszem a 4. évad 8. részében. Vegyészet, matematika, mérnöki tudományok (doktorolás) + pszichológia és szociológia alapdiploma, most filozófiát tanul :)

Egyébként az ELTE-n szeptembertől indítanak Kriminológia master képzést, ami szerintem a legjobban lefedi ezt a munkát... Remélem tudtam segíteni :)

2010. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez, amit ők csinálnak (nem csak Ried), ahogy ők is mondják: profilozás. Az emberi viselkedés tanulmányozása. Pszichológia. Onnan szakosodás a kriminálpszichológiára. Elég hosszú idő, amíg az ember fia ezt végigjárja. Aztán ott van még az akadémia. A sorozatban szereplők mindegyike az FBI Quantico-i akadémiájára járt. Tehát magyarosítva rendőrtiszti. De nem hiszem, hogy Magyarországon alkalmaznának profilozókat... Sajnos.
2011. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ez a baj, szerintem sem, pedig érdekes lehet, engem is érdekelne. Mondjuk örüljünk, hogy nem vagyunk tele pszichopatákkal.
2011. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 11Bogi válasza:

régi a kérdés de gondoltam válaszolok.

Szóval ahoz, hogy olyan munkát végezzhes mint ők, ahoz elég sok dolog kell.

Először is alapból Amerikai állampolgárnak kell lenned (ez nem lehetetlen csak az amerikai állampolgárságot különösen nehéz megszerezni, gyakorlatilag úgy a legegyszerűbb, ha beházasodsz.) Kell diploma és munkaviszony: ez úgy épül fel hogy egy alapdiploma és két év munkaviszony VAGY egy Phd diploma (azaz doktori) és egy év munkaviszony. Emellett elég komoly fizikai követelmények is vannak. Akit amúgy jobban érdekel itt egy link (FBI hivatalos oldala): [link]


Ui.: Amúgy olyan nincs az FBI-nál, hogy profilozó egység a profilozást a Qantico-i Bau (Behavioral Analysis Unit azaz viselkedés kutató egység végzi ) ahogy azt töbször is említik a sorozatban.

2020. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!