Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sikerülni fog leszokni az...

Sikerülni fog leszokni az alkoholról?

Figyelt kérdés

Nem vagyok alkoholista, de azért gyakran iszom, nagyrészt persze társaságban, hétvégenként, ahogy az szokás. De sajnos van ezzel egy nagy probléma, mégpedig az, hogy amíg az alkohol a társaságom többi tagjából nagyrészt kissé vicces, esetlen, aranyos figurát csinál, belőlem ordanáré állatot. És ezt nem sokan tolerálják, többen mondták, hogy soha nem kéne innom, és most láttam be, hogy van ebben igazság, és meg kellene fogadni a tanácsot. Ez nekem is, és másoknak is hatalmas áldozat lenne, ráadásul hatalmas tett, amiért még fel is nézénének rám, szóval elhatároztam, hogy a decembert még végigpiálom (nem minden nap azért), aztán szilveszterkor iszonyatos módon berúgok,és aztán újévi fogadalomként soha többet nem iszom. és nem érdekelnek kompromisszumos megoldások mint pl. csak töményet nem, csak ha egyedül vagyok, csak külföldön, stb. vagy mindent, vagy semmit. De van pár kétségem.

1. ez hatalmas akaraterőt igényel. lehetséges, hogy bennem nincs ekkora erő?

2. mennyi idő után kerülök olyan állapotba, amikor nem csak hogy nem iszom, de már egyáltalán nem is vágyom rá, és nem esem kísértésbe (egyébként nagyon komolyan tartok tőle, hogy soha :S)

3. szoktam néha füvezni. havi 2-3-szor. nem vagyok rákattanva, csak szeretem néha, mert ellazít, és nem mellesleg ettől nem vagyok odrenáré állat, plusz másnap sincs, ezért erről nem kívánok lemondani.

de miután letettem a piát, nem fog a fű az alkohol helyére lépni, és nem lesz szükségem rá sokkal többet, a pia helyett? ez nagyon rossz lenne,mert hamar egy felelőtlen, trehány, megbízhatatlan, nemtörődöm ember válna belőlem, plusz elég költséges is.

4. megéri egyáltalán?

adjatok tanácsot, minél több, annál jobb, köszönöm előre is!


2010. nov. 29. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sem ittam egy darabig társaságban (sem), és egyáltalán nem hiányzott, sőt, egy idő után viccesnek tartottam a többieket, és jókat mulattam rajtuk, miközben hálát adtam az égnek, hogy én nem égetem magam velük. Mármint ne érts félre, nem vagyok vmi sznob barom, de azért sokan nem ismerik a határt, és az tud kínos lenni...

Magam is kb ilyen gyakorisággal füvezem, tán még ritkábban, nekem valahogy az sem hiányzik. Az igazat megvallva, túl körülményes: beszerezni, lakásban nem elszívni -> akkor hol? stb stb, biztos te is ismered a hátulütőit.

Érdemes-e belevágni? Nem fog-e hiányozni? Tudom hogy közhely, de esküszöm, működőképes: határozd el magad! Neked így lesz jó és pont. És tényleg így lesz jobb :)

Ami még egyébként beválhat: elmondod boldog boldogtalannak a terved, így ha megszeged a saját magadnak tett ígéreted, baromi nagy felsülés lesz MINDENKI szemében. Nekem ez pl elég nagy visszatartó erő lenne.

Sok sikert, szerintem simán megcsinálod!

2010. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerinten nevarj Szilveszterig, mar holnaptol neigyal.

Csak nagy erofeszitesek aran lehet leszokni,ezertvan az hogy mindig adunk magunknak haladekot.

Ha egyedul nemsikerul lehet kerni orvosi segitseget.

2010. nov. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Haladékot? Nem, nem ezért van. Hanem mert egyrészt van még egy rendes adag abszintom. Ezt szeretném meginni, nem egyszerre, hanem több alkalommal,de ehhez kellenek társak. Odaadhatnám egy csövesnek, de félnék, hogy kinyírja vele magát. Vagy egy havernak, de akkor meg kiderülne. És nem akarom előre bejelenteni, azt akarom, hogy maguktól vegyék észre, vagy előbb, vagy utóbb.

Szóval ennek még el kell fogynia, plusz azért szeretnék még egy jó kis berúgós szilvesztert, amikor elbúcsúzom minden piától, amit szerettem. Ráadásul ez szilveszteri fogadalomnak is jó. Ezért választottam ezt az időpontot, nem azért, hogy haladékom legyen.

2010. nov. 29. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!