Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet az olyan jelszót...

Hogy lehet az olyan jelszót visszafejteni ami MD5 kódolást használ?

Figyelt kérdés

Régóta próbálkozok, immár 3. napja tanulmányozok dokumentumokat ezzel kapcsolatban, de eddig semmi használható információt nem találtam.

Egyesek azt mondták, lehetetlen, mások pedig azt, hogy lehetséges kis erőfeszítéssel és türelemmel.

Please kíméljetek meg az olyan kommentektől, hogy "ne akard tudni más jelszavát" és hasonlók. Semmilyen alantas célra nem akarok őket felhasználni. Egyszerűen érdekel a téma és kész.


2010. dec. 1. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Az MD5 kód (ami neked gondolom kéznél van) egy nem invertálható eljárás eredményeképpen létrejött kód. Azaz létezik egy f(x) függvény, hogy f("jelszó") = a te MD5 kódod amit vissza akarsz fejteni, de nem létezik olyan g(x) függvény, hogy g(f("jelszó"))=jelszó tejlesüljön bármely jelszóra. Tehát magyarul nem lehet visszafejteni. Persze ettől még lehet kísérletezni, erre való a szivárványtáblás módszer. Ez kb azt jelenti, hogy lusta emberek próbálgatnak (programokat futtatnak) hogy az egyre bonyolultabb jelszavakhoz kiszámolják az MD5 kódot és így a céljuk hogy az MD5 teljes értékkészletéhez (2 a 128-adikon, szóval kur\/a sok) találjanak egy jelszót, és ekkor visszafelé el lehet indulni... Vannak adatbázisok, ahol rákereshetsz a kódodra, hátha megvan hozzá egy eredeti jelszó, ami pont ezt az MD5 kódot adja... Ekkor nyertél. Ha nem találsz ezekben az adatbázisokban a tieddel egyező MD5-öt... Akkor kb esélytelen...


egyébként


[link]


talán vmi olyat ír mint én, én most csak fejből mondtam amit anno még tanultam róla...

2010. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. dec. 1. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!