Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A légi irányító munkához kell...

A légi irányító munkához kell protekció vagy bejuthatnak átlagos halandók is?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"Átlagos" halandókat nem tudom, hogy bevesznek -e. Zsíros állás, az biztos. Stresszelős is. És nemzetközi. Tudtommal ezért komoly stressz-alkalmassági, rövid reakcióidő, perfekt angol, jó térlátás és sok hasonló dolog kell hozzá. Nem hiszem, hogy ez a valaki valakije állás lenne, mert ott aki nem alkalmas, szerintem hamar kiesik.
2010. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

már az is necces, hogy úgy "kamuhirdették", hogy elvárás: felsőfokú végzettség. ennyi. lehet pszichológia, progmat, állatorvos, gyógytornász, repülőmérnök, mindegy, csak legyen valami felsőfokú végzettséged.

urambátyám országban tuti hogy protis, mint minden nettó 200 fölötti meló, de külföldön van esélyed.

2010. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy minden protis, ami nettó 200 fölötti. Ez a baj a magyar emberekkel. Egyszerre akarnak sokat, és irigyek egymásra.

Egyetemet végzett mérnök vagyok. Sokáig kerestem munkát így is, mert nekem is ez volt a gondolkodásmódom.

Aztán leadtam az elvárásokból, és olyan helyre mentem, ami csak kicsit hasonlít az eredeti pályámhoz.

130-cal vettek fel kezdőnek, de egy év után felvitték 200-ra a fizut, úgy, hogy senkinek nem vagyok senkije.

50% emelés egy év alatt.

Kipróbáltak minket, jól végezzük a munkánkat és beváltunk. Igaz azóta nincs több fejlődés, de mit akarjon még egy tapasztalat nélküli huszonéves.

(Az első válaszoló.)

2010. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még valami:

- Brókernek is mehet akárki. Nem kell pénzügyi-gazdasági diploma, csak érettségi. De szívesen veszik, ha van felsőfokú iskolád, mert kitartóvá tesz, és megedz a képzés. Az másik dolog, hogy háromból egynek jön be csak, mert ő alkalmas rá, de annak nagyon (Miskás fizuk, meg szuper járgányok).

- Üzletkötőnek is mehet mindenki. Szintén mérnök ismerősöm ügyvezető egy biztosító cégnél. BMW-s meg vitorlás képei vannak. És nincs olyan komoly végzettsége, mint nekem. Azt se hiszem, hogy ő nagyon valakinek a valakije.

- Vadászgéppilótának is lehet menni Kanadába. Folyamatosan hirdetik, és nem hiszem, hogy kamu.

- Hivatásos katonának is lehet menni, irány Koszovó és 2-3 év alatt lakásod van. (Nem is egy ilyen van ismeretségi körömben.)

Minél jobb vagy egy területen, annál jobb pénz van. Az én munkámhoz se kellene diploma, de mivel elvégeztem egy magas iskolát olyan hétköznapi műszaki, informatikai, rendszerszemléleti, és én magam se tudom még milyen ismeretekre tettem szert, aminek jó hasznát veszem. De azonos munkakörben van nálunk pl. humán végzettségű, tanár, informatikus, sőt "eredetileg egyszerű munkás" is, nem csak mérnök.


Szóval, ha irányító akarsz lenni, és megvannak hozzá a képességeid az is leszel.

(Amit mondtam: Perfekt angol, hogy tudj kommunikálni a nemzetközi pilótákkal. Kiváló térlátás, hogy el tudd képzelni, hogy helyezkednek el a gépek egymáshoz képest. Stressztűrés, hogy ha felb.sszák az agyad akkor is tudj koncentrálni, és felelősségteljesen dönteni. Nagyon rövid reakcióidő, hogy gyakorlatilag rutinszerűen csinálj dolgokat, mert egy másodperc alatt fél kilométerrel odébb van a gép. És ha baj van, akkor nagy baj van... Szóval, ha felsőfokú angolos, nyugis, de gyors, jó térlátású "gyógytornász" vagy, akkor is bekerülhetsz. Ha meg a keresztapád a repülőtér igazgató, de lassú vagy, mint állat, vagy nem tudsz beszélni a pilótákkal, akkor nem sok idő kell, hogy egymásnak küldj két gépet.)

2010. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!