Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legkönnyebben,...

Hogyan lehet a legkönnyebben, leghatékonyabban megtanulni a keresztfogást/barrét? És mennyi időbe telik mire teljes mértékben képes vagyok énekelni gitározás közben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem gitározni, kb. 2 éve. Itthon tanultam eddig mindent, netről és mivel van zenei tehetségem nagyon sokat fejlődtem. Az a gondom, hogy még mindig nem sikerül rendesen, szépen lefognom az olyan akkordokat amiben keresztfogást kell alkalmazni. Van olyan barrés akkord amit sikerül, de pl. az F-et nem igazán. Tudtok ebben segíteni?

A másik kérdésem pedig az h énekelni mikortól tudok majd gitározás közben? Nagyon szeretek énekelni, és már vannak olyan dalok amiket el tudok énekelni gitárral kísérve de még egy kicsit néha bizonytalan. Énekelni is szépen tudok, van tehetségem hozzá? Tud valaki valamilyen tippet adni nekem?

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 5. 00:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A barre megtanulására egyetlen módszer van: gyakorolni addig, amíg nem sikerül. Az F nekem se mindig szokott sikerülni, a B meg a H igen, de azok se mindig mentek tökéletesen :)

Attól függ, mit akarsz énekelni és gitározni egyszerre. Ha csak simán akkordozol/kvintelsz/pm-ezel/ilyesmi, akkor viszonylag könnyű a dolog, galoppozás közben neccesebb, ha dallamot játszol akkor pedig nem is nagyon lehet közben énekelni sztem. Egyébként annyi kell hozzá, h jól begyakorold a gitárt is meg az éneket is, h kevesebb koncentrációval is el tudd játszani.

2010. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!