Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a rossz...

Mit tehetnék, hogy a rossz érzés elmúljon, hogy ne szégyelljem magam olyasmiért, amiért nem kell?

Figyelt kérdés
Soha nem mertem kimutatni, hogyha fájt valami, mert mindenhonnan azt hallottam, hogy "egy férfi nem sír!" Ha mégis előfordult időnként, nagyon szégyelltem magam. 10 hónapja elveszítettem a barátnőmet egy autóbalesetben, mondanom sem kell, hogy akkor aztán rendesen elkapott a sírás! A temetésen is zokogtam és nagyon szégyelltem magam, pedig nem csak én sírtam... A történtek utáni időszakban is sokat sírtam Miatta és mindig kellemetlenül éreztem magam, ha pl. a család, vagy a barátok meglátták, pedig mindenki megértett! Az előbb beszélgettünk a szüleimmel, hogy milyen lesz a Karácsony, Szilveszter és elkapott a sírás... Ez lesz az első olyan Karácsony és Szilveszter, amit a Barátnőm nélkül kell töltenem és belegondoltam, hogy milyen rossz lesz! Persze megint elöntött a rossz érzés, hogy mások előtt elsírtam magam (pedig csak anyu, apu és az öcsém látták), Ők pedig megértenek. Próbálnak segíteni, hogy könnyebb legyen, de a vígasztalástól csak jobban rákezdek... Idegesít, hogy olyasmiért szégyenlem magam, amiért tudom, hogy nem kellene, ennek ellenére mégsem tudom legyőzni a szégyenérzetet. Karácsonykor azért megpróbálom visszafogni magam! Gyuszi, 19
2010. dec. 5. 19:31
1 2
 1/12 anonim válasza:

Gyuszi, nagyon mély, emberi dologról beszélsz. Szerintem Te is érzed, hogy az égvilágon semmi szégyenkezni valód nincs és nem is lehet, ha úgy érzed, hogy sírni kell. Ha lehet, ne is próbáld visszatartani, engedd el. 10 hónap nagyon rövid idő, friss még a tragédia bánata. És azt kell mondanom, hogy bizony még sokára fog elmúlni...Azt mondják, hogy a múló idő a gyógyszer. Talán igen, de egészen sohasem fogod elfelejteni.


Én Édesanyámat vesztettem el 3 éve és még most is rettenetesen fáj, pedig nem volt fiatal. Emlékszem, töbször mondta tréfásan: "Ha meghalok, ott fogsz sírni, ahol senki sem lát."

A halála után sokszor "beszélgettem" Vele és mondtam Neki: "Anyukám, nem volt igazad, mert én ott is sokszor sírtam, ahol mindenki lát."


Együtt érzek Veled, lassan-lassan nyugszik csak meg az ember ilyen tragédiák után.

2010. dec. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez tényleg olyan dolog amiért nem kell magad szégyellned. Úgy tűnik még nem dolgoztad fel a barátnőd elveszítését - talán nem ártana szakemberrel beszélgetned erről, azt hiszem az sokkal biztosabb, mint amit mi mondunk :)


Most jöhetnének a szokásos klisé szövegek... annyit mondok hogy a halál az élet része, és amikor eljön nem olyan szörnyű mint hittük - tapasztalat. De neked most az a fontos, hogy újra visszatalálj a hétköznapokba, a barátnőd is azt akarná hogy boldog légy!

2010. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ne fogd vissza. a sírás nem véletlen jön rá az emberrre, nagyon sok feszültséget leadhatsz vele.

az hogy a férfiak nem sírnak nem feltétlen erre vonatkozik. egy férfinak erősnek kell lennie, persze, ha beüti a kislábujját ne kezdjen el rinyálni, a te eseted egészen más.

egyébként az addig oké hogy akárhol nem sírsz, én is olyan vagyok (bár én nőben) hogy nagyon kevesen látják rajtam ha rosszul vagyok...De az ebmernek kellenek helyek, emberek, szituációk amikor kiadhatja magából, és holm áshol tennéd ezt mint otthon? ez borzalmas nagy baromság hogy nem láthatják rajtad. Nyugodtan, engeddk i a gőzt.

volt egy srác ismerősöm, neki is meghalt a barátnője... én már az eset után ismertem meg, és valamiért nagyon megbízott bennem, pedig alig ismertük egymást egy-két napja... átjött hozzánk mert el akartunk együtt menni buliznu, és bezsélgetni kezdtünk...szegény srácból kihoztam minden fájdalmát, akkor tört ki belőle minden és vagy három órán keresztül zokogott, de én már azt hittem elájul kb úgy. aztán egyszercsak eflállt és elkezdett szégyenkezni. neki is elmondtam hogy nincs mt szégyellnie ezen, ez így természetes.

utána - állítása szerint - sokkal könnyebb volt, mert mindent elmondott, kiadta magából hogy mit érez, mik a félelmei, hogyan élte meg... a legapróbb részletekig.

csak azt tudom tanácsolni hogy találj te is valakit akiben megbízol. mindegy ki az és mennyire ismered, azthiszem az emberek ilyen helyzetekben érzik hogy kinek esik jól elmondani. kérd meg hogy hallgasson végig, és mondj el neki mindent. a legapróbb érzésedig beszéld ki. ettől nem leszel gyengébb, nem leszel kevésbé férfias. csak emberibb.

nagyon sajnálom ami veled történt, és őszintén el sem tudom képzelni mit érzel, de remélem hamarosan jobban leszel, és túlteszed magad rajta. Tudom hogy lehetetlennek hangzik, de nem az. csak ne fojtsd magadba minden érzésed, annál nehezebb lesz.

az igazán erős ember nem fél attól, hogy megmutassa mit érez valójában. ha a legmélyebb fájdalmadról is tudsz beszélni, ha nem félsz önmagad lenni, az jelenti hogy erős vagy, nem az ha elfojtod azt ami természetes.

2010. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első válaszadónak: Fogadd őszinte részvétem!!! Az a helyzet, hogyha egyedül vagyok, utat merek engedni a sírásnak, de ha valaki ott van velem, akkor nem... Hiába, hogy tudom: megbízhatok benne, akkor sem merek megnyílni. Még a szüleim előtt sem, pedig Ők aztán tényleg maximálisan mellettem állnak és ott segítenek, ahol tudnak! Valami gátol, valami szégyenérzet van bennem, de én sem tudom, hogy miért... Igen, ezt az "ott fogsz majd sírni, ahol senki sem lát!" nekem is mondták és azt is, hogy az idő gyógyít! Nagyon remélem, hogy idővel tényleg könnyebb lesz! Neked is azt kívánom, hogy csak könnyebb legyen! Köszönöm a válaszodat!
2010. dec. 5. 20:00
 5/12 A kérdező kommentje:
2. válaszadónak: Járok pszichológushoz, úgy érzem segít egy kicsit, viszont ott is az a gond, hogy gombóc van a torkomban és próbálom valahogy legyömöszölni... Igen, tudom, hogy a halál az élet része, ezért is próbálom nagynehezen elfogadni, ami történt, de azt hiszem, hogy nagyon sok időbe fog telni! Neked is köszönöm a választ!
2010. dec. 5. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:

:S

kitartást!Sajnos mást nem tudok mondani!

Egyébként nem szégyen az ha sír egy férfi!én is sírtam mamám temetésén 1 éve volt.Nem szégyelltem és utána kicsit könnyebb volt elfogadni a tényt.akkor 17 éves voltam.

2010. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3. válaszadónak: Igen, tapasztaltam, hogy megkönnyebülést hoz, ha sír az ember. Tudom, hogy baromság elfojtani, főleg otthon, ahol tényleg mindenki megért, szeret, stb., de egyszerűen annyira szégyenlem, hogy olyan állapotban látnak... Velem ugyanaz volt, mint a sráccal, akiről írtál. Amikor megtudtam, hogy mi történt, olyan sírógörcs jött rám, hogy az valami elképesztő! Nekem is eltartott jó sokáig, de már rosszul voltam tőle, olyan erővel jött és levegőt is alig kaptam... Végül belealudtam a sírásba, úgy maradt csak abba. Én is megkönnyebbültem, csak amikor felébredtem iszonyatosan fájt a fejem, szemem, hasizmom... Igen, az jó ötlet, hogy találnom kéne valakit, akiben megbízom annyira, hogy kiöntsem neki a lelkem, de ha már a szüleimnek sem merem, akikben tényleg 100%-ig megbízhatok, akkor másnak nem hiszem, hogy merném. Itt igazából az a gond, hogy szégyenlem, amilyen állapotban akkor vagyok! Ez egy nagy baromság, én is tudom, de nem tudom leküzdeni ezt a szégyenérzetet. Ha egyedül vagyok, nem fojtom vissza a bánatot, de ha valaki ott van velem, akkor próbálom legyömöszölni a gombócot, jó mélyre, legalább addig, amíg egyedül nem hagy. Köszönöm a választ Neked is!
2010. dec. 5. 20:17
 8/12 A kérdező kommentje:
4. válaszadónak: Neked is köszönöm a választ és fogadd Te is őszinte részvétem!
2010. dec. 5. 20:18
 9/12 anonim ***** válasza:

harmadik vagyok.

nem feltétlen könnyebb elmondanod a szüleidnek. talán pont az taszít vissza hoy ők ismernek, nem tudom ez személyfüggő.

a pszichológus megint más, annak én sem beszélnék. Most lehet abszolút hülyének fogsz nézni, de lehet könnyebb lenne egy olyan embernek akit nem ismersz de valamirét meg tudsz benne bízni. persze nem tudom ilyen hogy lehet találni, ugyhogy elég üres a tanács amit adok, de az én ismerősömnek is csak így sikerült...előtte életemben kétszer láttam, de ő úgy érezte hogy nekem akarja elmondani. Vagy próbálj egy barátoddal beszélni erről, aki megért.

ha nagyon nem találsz senkit talán az is segíthet ha leírod... bután hangzik de én szoktam ilyet csinálni, persze engem negyed ekkora fájdalom nem ért soha mitn téged. csak simán fogj egy füzetet és egy tollat, zárd magadra az ajtót, a legjobb ha nincsenek otthon a szüleid, vagy menj el egy cösndes helyre ahol magad lehetsz, és írj. ami jön. mindegy mit. nem baj ha elkalandozol, csak írd ami jólesik. A minap visszaolvastam az egyik ilyen írásom, amit egy hatalmas szakításom után írtam, és az aznapi hév késésével kezdtem, majd a végére kikerekedett hogy leírtam mit is érzek...ez kicsit olyan szabadasszociációs cucc, a lényeg hogy ne figyelj nagyon erősen hogy mit akarsz írni és hogy mittomén mennyire összerakottak a mondataid, csak engedd el magad. egyrészt megkönnyebülsz azzal hogy leírtad, másrészt ha utána úgyérzed vissza akarod olvasni nagyon sokmindenre rájöhetsz, sok érzésed megfejtheted. HArmadrészt ha megbízol a pszichológusodban odaadhatod neki, bár én nem bízok bennük, de ez egyéni problémám.

éegaéább ezt próbáld ki ha nem is találsz egy embert akivel beszélhetnél... ha nagyon attól félsz hogy látnak olyan állapotban, akkor - igen tudom idiótábbnál idótább ötleteim vannak:) - próbáld nagyon new wave-ben megoldani, és beszélj valakivel msn-en. ez a másik amiért utálom magam, mert gyűlölöma z msnt meg ilyeneket, de ilynekor segíthet hogy nem szemtől szembe vagy valakivel, mégis kiadhatod magadból ami bánt...

2010. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia kedves 3. válaszadó: Igen, az biztos, hogy a szüleim előtt azért szégyenlem magam, mert Ővelük találkozom minden nap és úgy kell a szemükbe néznem, hogy tudom: láttak magamon kívül zokogni... Tudom, hogy emberi reakció, de mégis szégyenlem! Talán arra vezethető vissza, hogy belémrögzült ez a hülye "divat", miszerint "egy fiú nem sír!" Oltári nagy baromságnak tartom, de már annyira rögzült, hogy szégyenlem, ha sírok. Ez a leírósdi jó ötlet, köszi:) MSN-em nincs, nem szeretem. Én megbízom a pszichológusomban, mert tényleg elmondom neki, amit érzek, de annyira nem, hogy mégjobban megnyíljak... Köszi az újabb válaszodat, ez a leírósdi jó ötlet, hátha segít valamennyit.
2010. dec. 5. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!