Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rossz érzés hazudni...

Miért rossz érzés hazudni másoknak, még ha csak kisebb dolgokról van szó is akár?

Figyelt kérdés
Nekem nem az, de hallottam sokszor, hogy rossz, meg bűntudata van az embernek, és inkább bevallja az igazat, pedig 100% hogy nem derülne ki a dolog. Ezt sosem értettem.
2011. márc. 2. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
én sem értem amúgy nekem sincs ilyen gondom szerencsére(?), lehet inkább attól félnek hogy rajtakapják őket?
2011. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mert ha igazán szeretsz valakit fáj, ha nem vagy vele teljesen őszinte
2011. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Hát nem tudom mi a különbség aközött hogy bevallja-e valaki vagy magától derül ki.


Második: Ez így azért elég furcsa, ha valakit szeretsz, őszinte vagy hozzá, akkor is ha ez fáj neki? Ha nem mondod el, akkor viszont nyugalom van.

2011. márc. 2. 17:27
 4/8 anonim ***** válasza:

az a különbség hogy a bőrüket mentik (szerintem) , sokkal enyhébben veszi mindenki ha magától mondja el valaki , vagy máshonnan hallja vissza

azt hogy miért ? talán úgy tűnik hogy így megbánta , nem akar hazudozni stb

2011. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
második vagyok: igen akkor is elmondom az igazat, ha esetleg fáj! és fordítva, én is nagyra értékelem, ha valaki őszinte velem, akkor is, ha tudja, h fáj, amit mond
2011. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja, és az, h ha nem mondod el, akkor nyugalom van, akkor csak homokba dugod a fejed, és menekülsz a problémák elől
2011. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem az nem probléma, ha nyugalom van. Én viszonylag sokszor nem mondok igazat, de sosem érzem, hogy menekülnék.. Az lenne nekem a probléma, ha magyarázkodnom kellene azok miatt amit teszek, szóval inkább nem mondok semmit, vagy mást mondok, és így minden rendben.
2011. márc. 2. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért,mert tudod hogy nem voltál őszinte egy illetőhöz,és benned van a lelkiismeret furdalás.
2011. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!