Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol vagy hogyan tudok a...

Setsumi kérdése:

Hol vagy hogyan tudok a legegyszerűbben palackozott nitrogén gázt (egy kisebb palackot, ami még belefér egy nagyobb hátizsákba) szerezni nyomáscsökkentő szeleppel?

Figyelt kérdés
Milyen szelepet / szelepeket kell beszerezni ahhoz, hogy a nitrogén gáz szabályozottan kiengedhető legyen a palackból?
2010. dec. 12. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ilyet nem árulnak közönséges helyen, főleg nem kis kiszerelésben. Héliumpalackot azt lehet bérelni lufitöltés céljára, de az ált. 3 m3 gázt tartalmaz, olyan hosszú, keskeny ipari szabványpalackban.

Egyébként mi a célod vele, ha megkérdezhetem?

2010. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Inert atmoszféra előállítására kellene bomlási folyamatok tanulmányozásához egy házidolgozathoz.


Csak senkit nem ismerek aki jártas abban, hogy hogyan lehet nitrogénnel teli palackot szerezni és kezelni, azt hiszem találnom kell valakit.

2010. dec. 14. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Autó tunningolásra használnak nitrót, szerintem ilyen témájú oldalakon nézz szét.
2010. dec. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a nitró, nem tiszta nitrogén, amit az autó-turbózásra használnak, hanem az dinitrogén monoxid. Ha az is megfelel nitrogén helyett (ez is inert), akkor elég habszifon-patront venned és abból kiengedned ezt a gázt a kísérlet gázterébe. Tiszta nitrogént szerintem csak úgy tudsz szerezni, ha bemész valamelyik egyetem természettudományi karára és kérsz cseppfolyósítottat termoszba (a tanárunk egyszer hozott be így suliba). Csak vigyázz, hogy minimális rést hagyj, mert ha nem, akkor egy idő után felrobban a termosz szerintem, de gondolom ezzel tisztában vagy. A habpatron viszont egy olcsó és jól kezelhető megoldás, ha az is megfelel.
2010. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy a habszifonba betekerés után ugyanúgy szabályozhatod a kiáramlás intenzitását, mintha tejszínhabot nyomnál a tortára.:)
2010. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!