Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudják ellenőrizni...

Hogyan tudják ellenőrizni hogy az orvosi igazolás hamis, vagy valódi?

Figyelt kérdés
Elmennek a háziorvosomhoz és ott kérik számon?
2010. dec. 14. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Miért? Mármint meggyanúsítottak azzal,hogy hamis? Esetleg valóban hamis?
2010. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Minden orvosi igazolásnak van egy sorozatszáma...A körzeti orvos amikor ír egy igazolást,neki a másolatot be kell küldenie a Tb-hez...(ők innen tudják,hogy mennyit fizetnek ki utánad a TB.

Amikor viszel egy igazolást akkor akár a suliban akár a munkahelyeden rögzítik,és szintén jelezve lesz,.hogy te TB hozzájárulást igényeltél..Ha hamis akkor rögtön kiderül,hogy az orvostól ne érkezett be a második példánya,és így buksz le...

De az iskola és a melóhely is ha akarja akár fel is hívhatja a dokit hogy utána nézzen az egésznek...

Csak egy példa..

Munkahelyi balesetben eltörtem a lábam...Az orvos rögtön kiírt táppénzre attól a naptól,hogy megjelentem nála..A cégnek szintén kellett írni egy "jegyzőkönyvet" a TB felé,de a cég elírt 1 napot.Vagyis 25-én tört el a lábam,és a cég 24-i dátummal írta a balesetet..Már ez az 1 elírás is akkor káoszt okozott,hogy 6 hónapig egy fillért sem kaptam,mert a cégnek,és az orvosnak egyeztetni kellett...Ez csak 1 példa..de hamis táppénzes papírt simán kiszúrják..

2010. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem nem munkahelyről van szó, hanem az iskoláról, ahova járok. 18 éves vagyok, egy esti felnőtt érettségi tanfolyamra járok és hiányoztam végig előző héten.(igazolatlanul)meg régebben is hiányoztam de héthetente egy óráról kb. És hallottam hogy a jegyzők, vagy lehet a suliból valakik keresték anyámat gondolom ez ügyben. Igazából nem gondoltam hogy ezt ilyen komolyan veszik.


A lényeg a lényeg hogy jár nekünk családi pótlék, de igazából nem vagyok már tanköteles. Pont ezt az új törvényt olvastam, hogy a tanköteles diákok ha 50 igazolatlant szereznek, megvonják a csal.pótlékot.

Szóval egy kicsit beijedtem, hogy ha még azt a kis pénzt is megvonják tőlünk miattam.....

Ezért gondoltam hogy hamisítok egy igazolást, és most itt évődök hogy mit csináljak ... ?!

2010. dec. 14. 18:32
 4/12 A kérdező kommentje:
kéthetente *
2010. dec. 14. 18:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Menj el az orvoshoz és próbálj meg tőle valahogy igazolást kérni...
2010. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló eset vhogy úgy intézték h nemis a sorozatszám miatt buktak le mert az stimmelt (gondolom lenézték vhonnan) merth kitalálták h csináltatnak egy orvosi bélyegzőt maguknakxD. Aztán végül úgy derült ki h amivel az igazolásokat gyártották, tehát a csiáltatott az teljesen kerek volt és állítólag a valódi bélyegzők egy kissé oválisakxD.
2010. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

de az iskolában nálunk nem nézegetik nagyon csak a dátumot

egyébként h csináltak saját bélyegzőt?:$

2010. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem csináltak hnem csináltattak:D
2010. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én csináltam már, hogy az igazoláson 03.02-03.04. volt írva és a 04-et átírtam 05-re nem lett belőle semmi baj, nem derült ki.

Persze ez iskolában történt, gimnáziumban. Gondolom ott nem veszik olyan komolyan mint a munkában.

2013. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kanami válasza:

Nekem eredeti orvosi igazolásom van, de nincs is rajta sorszám, így adta a doki. Akkor azért elfogadják, ugye?

És ha egy eredetin átírja valaki a dátumot azt kiszúrják? Mármint ha aláírás, bélyeg, sorszám, minden stimmel, csak a dátum tér el.

2014. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!