Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnék önállósulni...

Hogy tudnék önállósulni illetve valamit kezdeni a semmiből?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban élek szüleimmel és testvéremmel, jelenleg egyetemre járok de félek már nem sokáig.(Pedig tényleg becsülettel tanulok, tanultam meg ment is minden eddig, de most vizsgákon semmi nem jön össze, semmi). Ha kirúgnak én már nem szeretnék szakmát tanulni vagy más szakot megpróbálni. Egy érettségivel itt falun nem fogok tudni elhelyezkedni, ti milyen esélyeket láttok? Nem szeretnék minimálbérért sem feketén dolgozni. Szerintetek még valami esély egy jobb életre van? (Tudom itt van/volt az egyetem, de úgy néz ki nem tudtam élni vele :( )
2010. dec. 23. 22:02
 1/7 A kérdező kommentje:

Még nem adtam fel, de már kicsit sem bízok diplomában...

Nagyon elvagyok keseredve. Nem erről álmodtam...

19/f

2010. dec. 23. 22:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyire rosszul sikerültek a vizsgák? :(

Évet nem tudnál halasztani? Hátha újult erővel sokkal jobban menne!

Addig melózhatnál valahol, ahol TE szeretnél!

2010. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ egy válasz útnak nem rossz, bár halasztani nem szeretnék, remélem januárban összejönnek a vizsgák és akkor nincs gáz, csak lélekromboló hogy széttanultam agyam erre egyes. Nem bírom idegekkel a bukást, teljesen demoralizál, pedig azt mondják itt muszáj hozzászokni.

Még várok lehetőségeket hátha van út a diplomán kívül, és nem éhbérért melózni közt.

2010. dec. 23. 22:28
 4/7 A kérdező kommentje:
De azért magamtól nem mondok le az egyetemről ha mrá ez az álom.
2010. dec. 23. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Isten hozott a felnőtt életben.

Soha semmi nem fog az öledbe hullani,mindenért keményen meg kell dolgoznod és küzdened... ne add fel az elején már.Diplomázni amúgy 40 évesen is lehet!

2010. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első félév? A legkeményebb és tele bukásokkal, elég sok embernél. Túl fogod élni. Egyetemeken a kirúgás sem szokás. Ha a második félévre sem szeded össze magad, átraknak fizetősre.

Mit szeretnél, ha minimálbérért dolgozni nem, szakmát tanulni sem? Magyarán se tanulni, se dolgozni. Két éves OKJ-s képzés, mellette diákmunka adig is, hogy ne unatkozz... Esetleg kérj szépen egy papírt arról, hogy őrült vagy, százalékoltasd le magad, menj munkanélkülinek és tengődj életed végéig céltalanul.

Vagy keress egy biszex gazdag pasit, aki kitart. Nem egy ilyet ismerek. :D

(am ugyanettől szenvedek, csak kicsit cinikusabban fogom a problémát. 19/L)

2010. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már látok lehetőségeket, bár elég vadakat is. :D Ezt az évet végigharcolom, aztán majd akkor eldől hogy meló vagy ez tovább. Végülis tanulni kell vagy dolgozni, más lehetőség ami normális nincs.
2010. dec. 24. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!