Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan ered, miért van az az...

Vurugya béla kérdése:

Honnan ered, miért van az az íratlan szabály, hogy, ami kókuszos, az kék?

Figyelt kérdés

Régóta szöget ütött ez a kérdés a fejembe.

Minden szaloncukorcsomagban, amit eddig láttam, ha volt kókuszos, az kék volt. Továbbá a kókuszos cuccok (csoki, édesség) kékek a világban. Honnan ered ez? Hisz a kókuszdió barna és szőrös, a kókuszbél pedig hófehér. Akár kultúrtörténeti (vagy tömegkommunikáció-történeti) tényt, akár egy okos ötletet is megköszönök, amire még nem gondoltam.


2010. dec. 29. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Hát lehet h egy kicsit (nagyon) baromságnak tűnik, de elsőnek nekem az ugrott be h kókuszpálma --> tengerpart --> tenger--> kék :D
2010. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg azért mert hogy a hó is fehér s ha úgy vetül rá az árnyék akkor kékes és amikor a kókusz reszelék(mert úgye az van a csokiban gondolom)is olyan kékes olyankor mint a hó....vagy én nem tudom...ez engem is érdekelne:D
2010. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A banán is lehet tengerparti, lehetne annak a jele is kék.

Minden tejtermék fehér, tehát ha "úgy" esik rá a fény, akkor kékes színű. A jégcsapretek, a fokhagyma és a csillagtök is fehér - ezek jele mégsem lett a kék szín.

A másodikban mégis van valami hihetőbb - bár a kókuszt inkább a SÖTÉTkék szín jelzi mindenütt...

2010. dec. 29. 23:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig először voltak a csokis dolgok, barnák lettek. Aztán jöttek a pirosgyümölcsösök: epres, málnás, pirosak lettek. A vaníliásak fehérek, gondolom, a kókuszosnak is kellett valami egyezményes szín, ami még nem foglalt. Így maradtak a kék mellett.
2011. jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Azt írod, "egyezményes" szín. De hol, mikor, ki egyezett meg? Épp ez az, hogy szerintem semmiféle egyezmény nem volt.

2. Másrészt egy csomag szaloncukorban nem mindig piros a málnás, meg amiket felsoroltál, azok nem olyan színűek, de a kókuszos! Az kék, ha van közte olyan fajta. És ugyanez a csokikkal is. A legkövetkezetesebb összefüggés a kókusz és a kék szín között van, a többi íz és szín összevissza van.

3. Persze, sok málnás cucc piros, mert a málna piros. De a kókusz!

4. Hogy már csak ez a szín maradt? Hiszen a szilva meg a feketeribiszke is kék. Sokkal inkább megmaradna a zöld eszerint a logika szerint... mégis a kék lett.

2011. jan. 1. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:
A lisztet is szokták kék zacskóba tenni. (én mindig olyat veszek)
2011. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

[link]

2011. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rákerestem, mert meginogtam. Tényleg van pár piros - még a Bounty kókuszos étcsoki is piros. De a képtalálatok elsöprő többségén kék. Vagy a teljes csomagolás alapszíne kék, vagy hangsúlyosan kék a fő minta. És ami szalont ettem eddig, és volt benne kókuszos - nos, abban MINDIG kék volt a kókusz!
2011. jan. 1. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Akkor szerintem azért mert illik a kékhez. Jól néz ki kékkel.
2011. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!