Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nincs TB-m, és nem vagyok...

Gazs kérdése:

Nincs TB-m, és nem vagyok regisztrálva a munkaügyi központban sem, de fogorvoshoz kéne mennem. Mehetek TB-nélkül? Ha igen akkor hogyan rendezem a számlát?

Figyelt kérdés
Aki tudja válaszoljon légyszi mert fontos. Köszönöm!
2011. jan. 5. 07:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
rendezni kell a tb-t. nem értem miért nincsen. mindenkinek van. menj és regisztráld magadat vagy ha dolgozol fizesd be. ha nem vagy regizve akkor iszonyat pénzeket behajtanad rajtad és a tbt is visszamenőleg behajtják rajtad. ugyhogy regizned kell.
2011. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha nincs tb-d, el mehetsz az orvoshoz,add egy csekket amit be kell fizetned,azzal kell vissza menned.De ebbe nem vagyok biztos.
2011. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem adnak semmilyen csekket sem! Csak látják a rendszerben, hogy nem érvényes, nem rendezett a tb-d. Ő csak felhívja a figyelmed, emellett rendes ellátást kapsz! Nem kérhet pénzt tőled az orvos! El kell, hogy lásson!

Az apeh fog felszólítani, hogy rendezd a tartozásod. Oda kell bemenned, ha magad szeretnéd fizetni. Remélem segítettem.

2011. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem úgy van (csak kérdezem, nem kell lekiabálni), hogy ha nem dolgozol, akkor fizetHETed a tb-det, viszont ha nem fizeted, akkor az orvosi ellátásért kell fizetned? Én így tudtam, de akkor ezek szerint kötelező fizetni?

Az viszont igaz, hogy az orvos nem kér pénzt, egyszer egy adminisztrációs hiba miatt nem szerepeltem a jogosultak között, az asszisztens szólt is, de az orvos ugyanúgy ellátott.

2011. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz rendezve a TBd, ha regisztráltatod magad a munkaügyi központban. Csak akkor rendezik ők a Tbdet, ha pénzbeli ellátást is kapsz tőlük. Ha nem kapsz, csak regisztrált álláskereső vagy, akkor magadnak kell rendezned a TBd (vagy fizeted, vagy az önkormányzat rászorultsági elven rendezi helyetted)

Az orvosnál nem kell fizetned ha nem rendezett a Tbjogviszonyod. Viszont neki jelentenie kell az APEH felé és felszólítanak a jogviszony tisztázására. Ha nem tudod igazolni, hogy rendezett, akkor a rendezetlenség napjától kezdve kiróják rád az eü.hozzájárulási kötelezettséget (visszamenőlegesen is) A rendezetlen jogviszony alatt igénybe vett orvosi ellátás költségét pedig kiterhelik rád (az APEH)

Mielőtt elmény az orvoshoz, vagy kérelmezd az önkormányzatnál, hogy rendezzék a TBd (visszamenőlegesen nem rendezik), vagy ha ott elutasítanak, akkor jelentkezz be az APEHhoz eü.hoozájár.fizetésre.

09:33-as: nem úgy van. Nem választhatsz, hogy a Tt fizeted, vagy orvosi ellátást. Kötelező bejelentkezni és fizetni. (függetlenül attól, hgy igénybe veszel-e orvosi ellátást)

2011. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó, ha nincs mondjuk munkád, akkor hogyan fizeted be? Ha megbetegednél annyira, hogy orvoshoz kellene menned, akkor dögöljön meg az ember? Én pl. ebben a helyzetben vagyok! Férjem fizetése sem elég, nem hogy még fizessem be. Mi a fészkes fenéből fizetném be? Erre adjon nekem valaki választ! Az önkormányzat sem segít! Soha nem voltam orvosnál, csak a szüléseim miatt! Míg dolgoztam természetesen vonták tőlem is. Szépen kitalálták ezt is, mint minden mást is ebben az országban!
2011. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Sokat segítettek a válaszok!
2011. jan. 6. 17:32
 8/11 anonim ***** válasza:

FIGYELJ !


Ha nincsen TB-d, de elmész a munkanélküli központba akkor majd lesz ! Kérni kell egy igazolást, hogy nincsen munkád és azzal elmész az Önkormányzathoz, akkor adnak egy határozatot, hogy az állja a TB-det. Nem kell fizetned semmit sem.

2011. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat a család szociális és vagyoni helyzete alapján dönt arról, hogy rendezi-e a TBdet.

Törvényileg meghatározott, hogy mennyi lehet az egy főre jutó jövedelem és mekkora értékű vagyontárgy lehet a család tulajdonában. A vagyontárgy érékbecslésével lehet "játszani", de ingatlant, uatót letegadni nem tudsz, mert secperc alatt lekérik a központi nyilvántartásból. (takarnet, okmányiroda)

2011. jan. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nika1977 válasza:
Jó ha tudjátok a minap jártam a Szociális irodán és elutasították a TB kérelmem. Regisztrált munkanélküli vagyok és kaptam is igazolást de az ingatlanom értéke meghaladja a 860e ft-ot. Azt közölte vigyorogva a csaj, hogy adjam el a házat, éljem fel a pénzt és akkor jelentkezzek támogatásárt! Ugyanez vonatkozik az FHT-ra is!!! Könnyű röhögni nekik meg mindenkinek aki megalkotta a törvényt mi meg szívunk ezerrel. Csórónak születtünk-ez van!
2013. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!