Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell úgy tanulni, hogy...

Hogyan kell úgy tanulni, hogy ne csak arra az egy hétre tanuljam meg hanem egy hónapig emlékezzek rá?

Figyelt kérdés
Pl.van 30 versszak magyarból!És ha megtanulok ö versszakot elfelejtem a másik 5-t!!
2011. jan. 7. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne próbáld ész nélkül bemagolni. Akkor már van esélyed.Az egyes megtanult infohoz köss valamit gondolatban(példát,mondjuk,vagy egy bekezdést,ami odavág,a már meglévő ismereteiddel próbáld összefüggésbe hozni,akkor maradandó lesz. Na és persze az érdeklődés.Észrevetted,hogy vannak dolgok,amik csak úgy tapadnak rád? Tudod,pedig nem is tanultad? Az agyad elraktározta,mert érdekel téged.

Amúgy az ember nem felejt el semmit. Minden apró részlet el van raktározva,valahová mélyen és ha ügyes vagy elő lehet ásni.

Állitólag a lila szin is segiti a hatékony tanulást.

De van egy jobb módszer.Nem tudom meditáltál-e már? Ilyenkor az Alfa szintre jutsz,ahol agyad teljesitőképessége megsoxorozódik.Egy egyszerű meditációs oldalon tanuld meg hogy lehet Alfa szintre jutni.

Ekkor aztán a megtanulandó anyagot felmondod egy magnókazettára modjuk(akár egymásután többször is),lemész Alfába,és visszahallgatod.Ezutzán átismétled párszor Béta szinten(éber tudatállapotban),és menni fog mint a karikacsapás. Bevallom az Alfa szintre jutás kissé hosszadalmas feladat,de abszolút megéri!

Remélem tudtam segiteni!

2011. jan. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!
2011. jan. 8. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!