Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ennek a találós kérdésnek...

Ennek a találós kérdésnek elmagyarázná vki a megoldását?

Figyelt kérdés

1. Kezdjük a talán legismertebb és legnagyobb botrányt kavaró feladattal. Eredetileg egy amerikai TV műsorban jelent meg a feladvány, majd a megoldás 1 hónappal későbbi közlése után számtalan tiltakozó levél érkezett a TV-hez. Még matematikusok is tiltakoztak és a megoldást komplett baromságnak tartották. Ennek ellenére a megoldás nem nehéz, viszont nagyon nehéz elfogadni a jó megoldást.


Egy játékot játszunk, ahol van három ablak, amik el vannak függönyözve. 2 ablak mögött egy-egy kecske van, 1 ablak mögött pedig egy vadiúj autó. Természetesen nem tudjuk, hogy melyik mögött van kecske és melyik mögött autó. A játék három lépésből áll:


Tippelünk valamelyik ablakra

A játékvezető nem mondja meg, hogy mi van mögötte, viszont felfedi a két maradék ablak közül az egyiket, mégpedig egy olyat, ami mögött kecske van (ha mindkettő mögött kecske van, akkor választ közülük, de nem tudjuk, hogy vajon muszáj volt az általa felfedett ablakot felfednie - mert a másik mögött autó volt - vagy pedig szabadon választhatott a kettő között).

Most látunk két elfedett ablakot (és egyet ami mögött egy kecske kérődzik jámboran). Lehetőséget kapunk, hogy megint tippelhessünk ezen két ablak közül bármelyikre és az általunk választott ablak mögötti dolgot (kecske vagy autó) fogjuk megnyerni

Mit tegyünk, melyik a legjobb játék? Ragaszkodjunk az eredeti tippünkhöz? Vagy válasszuk inkább a másik ablakot, azaz változtassuk meg a tippünket? Vagy teljesen mindegy?


2011. jan. 8. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
hàt nem tudom ennek mi a lényege..én megtartanàm a tippem..mondjuk nem értem miért épp azt húzza el rögtön ami mögött egy kecske vagy a tippemtöl függetlenül
2011. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
van*
2011. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem érteni kicsi kínai.
2011. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!