Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az emberi tudatró...

Mit gondolsz az emberi tudatról, az agyunk vagy a lelkünk eredménye?

Figyelt kérdés
Teljesen objektív leszek a témában, én magam itt most nem foglalok állást. Szeretném, ha a kedves válaszolók nem támadnák egymást a véleményük miatt. Szándékosan nem a tudomány vagy a vallás kategóriájába tettem fel a kérdést.
2011. jan. 10. 17:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Aki agresszív megjegyzéseket tesz, azt lepontozom. Aki értelmes ember módjára érvel, azt pedig felpontozom. Várom a válaszokat.
2011. jan. 10. 17:54
 2/4 szamóca. ***** válasza:

agy.

a tudat megfogalmazása általában az, hogy az ember tud önmagáról, tisztában van környezetével és benne elfoglalt helyével vagy képes irányítnai viselkedését. Érzékelések, észlelések és godnolatok alkotják.

ezt pedig ah végignézed mind az agy irányítja.

A tudat lélekként a filozófiában sokszor megjelent, de általában köze nincs önmagában a tudathoz, szerintem legalábbis.

2011. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Balogh Béla: A végső valóság

Neked való, olvasd el. Én már elolvastam, onnan tudom.

2011. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen tudományos és racionális szempontból közelítjük meg a kérdést, akkor a tudat, a lélek, ezek, HA LÉTEZNEK, az agyban találhatók.


Másfelől:

Egyesek szerint, az agy olyan, mint egy hardver, de ahhoz, hogy működjön az egész, kell hozzá szoftver, ami a lelket jelenti, ergo az agy egy kapcsolatot képez a test és a lélek között.

2011. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!