Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt az ábrát kiraktam papírból...

Ezt az ábrát kiraktam papírból is, le is rajzoltam, de nem értem honnan jött az extra négyzet? (lent link)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=hBpkRTKLr9c&feature=email&ema..


tekerjétek 3:30-hoz, amikor a 2 háromszög van. én kivágtam papírból, elrendeztem és télleg otvan. de hogy?


2011. jan. 14. 22:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ok, lehet, hogy vonalzóval húztad a vonalakat, de kivágás után biztos pontosan illesztetted össze az alakzatokat?


Ha ez sem működik, akkor nézd meg a négyzetrácsod négyzeteit, hogy nem-e lett többől vagy kevesebből hatszög, amikor kivágtad, mint ahányból kellett volna, hogy legyen, meg hogy nem-e lett véletlenül némelyik négyzet egyik oldala hosszabb.


Például nem lett véletlenül a sárga hatszögből nyolcszög, mikor kivágtad? És biztos egyenesre sikerült a vágás? Ha igen, akkor már szopacs van. Nem véletlenül rakták ezt az optikai csalódások közé. Szerinted a 3:25-nél lévő képen tényleg a fejed helyzetétől függ a körök egymáshoz képest vett helyzete? Vagy csak úgy tűnik, mintha mozognának? (De hogy ezt miért így látod, azt nem a matematikus feladata megmondani.)


Különben bocsánat, a 18:05-ös válaszomban az első és harmadik mondatomban elfelejtettem idézőjelbe rakni a "háromszög" szavakat. Természetesen négyszögekre gondoltam.

2011. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!