Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez melyik betűtípus?

Ez melyik betűtípus?

Figyelt kérdés

A kék cím ("Portman hálás...") itt:

[link]

De ahogy elnézem az egész oldalon ez a betűtípus van. Valaki meg tudná mondani, pontosan melyik betűtípus ez? Legalább nevet jó lenne, de letöltő link se lenne rossz!


2011. jan. 14. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Arial helvetica vagy sans-serif
2011. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy vessző kimaradt, szóval


- arial

- helvetica

- sans-serif


Ezek közül valamelyik.

2011. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

helvetica

Köszi a gyors választ! Igaz, mindhárom betűtípus nagyon hasonlít hozzá, de mégis vannak apró különbségek, pont az tetszik ebben az ismeretlen betűtípusban, hogy olyan vékony meg szép "kerek" betűi vannak. Itt van egy kép, amin összehasonlítottam az Ariallal és a Sans-Seriffel, a harmadik betűtípus (helvetica) nincs meg nekem, de neten megtaláltam és az alapján is összehasonlítottam, de az se pont így nézett ki :(

[link]

2011. jan. 14. 23:37
 4/8 A kérdező kommentje:
a legelején aza "helvetica" nem tudom hogy került oda..^^
2011. jan. 14. 23:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Honlapoknál ha megnézed a lap forrását, általában megtalálod a css linkjét, és abban a "font-family" kulcsszóra rákeresve meglátod, hogy milyen betütípusokat használnak (akár konkrétan is kibogozhatod, de az néha nem egyszerű).


Könnyebb megoldás valami webfejlesztőknek való FF kiterjesztéssel megvizsgálni a szöveget, az megmondja a fontkészletet is.

2011. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ja értem, köszönöm^^ tényleg ezt a hármat írja, akkor lehet nem néztem meg alaposabban a harmadik betűtípust:D csak eddig nem találtam free verziót, csak fizetőset:/ de akkor nekiállok keresni:D mégegyszer köszi^^
2011. jan. 14. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:
A Helvetica betűtípusnak több "alfaja" is van.
2011. jan. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor lehet először nem a megfelelőt hasonlítottam össze a keresettel, sőt biztos ^^ de most találtam párat:D
2011. jan. 14. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!