Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért raknak fel az emberek...

Mért raknak fel az emberek licitálós oldalakra Lidl-ben kapható dolgokat kétszeres áron?

Figyelt kérdés

Pl szerszámokat, műszaki cikkeket láttam már rögtön pár nappal az éppen aktuális Lidl akció kezdete után. Az eladó ilyen 1,5-2-szeres áron árulja ugyan azt, amit a boltban is meg lehet kapni jóval olcsóbban és garanciával. És még hülyének is nézik az embert, mert beleírja, hogy milyen olcsón adja.

Ki veszi meg ezeket a cuccokat egyáltalán?


2011. jan. 15. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az, akinek szüksége van rá és nincs a közelében olyan áruház, ahol kapható.
2011. jan. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de akkor én inkább elutaznék X km-t és megvenném ott, ha pont arra lenne szükségem. Így még postaköltség sincs és az eladó hasznát inkább az útiköltségre fordítom.

Engem borzasztóan zavar, ha mások ilyen nyíltan rajtam akarnak meggazdagodni.

2011. jan. 15. 07:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenki előtt nyitva áll a lehetőség, hogy szétnézzen. Mellesleg nem mindenki tud elutazni, sokaknak egyszerűb megrendelni a dolgokat és kiszállíttatni
2011. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy az is lehet h pl elfogy az a vmi mire odaérsz a boltba..


De neked meg szükséged van arra a valamire..

Akkor megveszed dupla áron

2011. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én biztos nem! Ha előállna ilyen helyzet én már csak azért sem vennék ilyen illetőtől. Nem is a pénz miatt, hanem inkább elvből.
2011. jan. 15. 08:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne vásárolj étteremben italt, ne vásárolj cukrászdában süteményt, mert bizony ezeken a termékeken bőségesen 100% feletti haszonrésekkel dolgoznak... :)

Az üzlet már csak ilyen. Annyiért kell eladni egy terméket, amennyiért megveszik. Ez a piac szabálya, nem pedig az, hogy neked mi tetszik és mi nem. Ha én megkapok egy fúrót 1000 Ft-ért, és el tudom adni 10000 Ft-ért, valószínűleg nem 1300 Ft-ért fogom adni, mert az a "tisztességes haszonkulcs".

Leleményes és jól csinálja aki így vaterázik.

2011. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van rá kereslet, akkor meg?

Amíg vannak emberek akik képesek arra hogy 'megtegyék' hogy ne nézzenek szét a piacon, akkor mindig lesz olyan aki ezt megteszi, megveszi olcsón és eladja drágán.


Erre szoktam mondani hogy amíg kapitalizmus van - márpedig mindig az lesz, mert a nagyok nem fognak engedni - addig én is gazdag leszek.


Mondjuk megjegyzem, hogy megtalálni a legolcsóbb iPhone beszerzőhelyet nem kevés idő és nyelvtudás, tehát egyértelmű hogy nem sokan fognak éjszakákat ülni a gép felett és keresni a neten. Nah most én ezt kihasználva, mármint hogy a telómat iszonyat hihetetlen olcsón vettem fogok most boltokba szállítani remélhetőleg, mert olcsóbban hozom be, mint amennyiért a helyi Apple boltok... hahaaaaa


Egyébként vaterán mással foglalkozom, nem Lidl-s cuccokkal, már én is gondolkodtam amúgy rajta, de ott nem tudok nagy tételben vásárolni, mondjuk ilyen 50-100 darabot, mert minden boltban csak pár darab cucc van...

2011. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!