Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kéne 1 kis segítség. Nagyon...

Lacmond kérdése:

Kéne 1 kis segítség. Nagyon kátrányos a kéményem mit lehetne vele csinálni? . Vegyes tűzelésü kazán van fával fűtök de mindig ledugul a kémény és füstöl a kazán mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 21:18
 1/6 anonim válasza:
Jó lenne egy válasz mert lehet nekem is ilyen problémám van http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztart..
2011. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a kémény szerkezete jó és nincsenek benne féltégla méretű eldugulások akkor van jó megoldás. Ha csak az elején nem megy ki a füst akkor rossz a huzat..pl a téglák között megy ki a füst stb

Ha a füst még a kémény bemelegedése után sem megy ki rendesen akkor tényleg eltömődött.

Erre nagyon jó megoldás a KRUMPLIHÉJ

Amikor erősen ég tegyél rá jó sok krumlihéjat. De csak annyit hogy a láng ne aludjon el. A krumlihéj égése során nagyon vékony lemezes szerkezetű pernye keletkezik, aminek a széle még viszonylag éles is. Ez a krumplihéj füst lekotorja a kémény belső felét és a korom visszaesik a kémény aljába. Ezt ki tudod szedni a tisztítónyíláson.


Egyszerű de működik próbáld ki és ámulj

2011. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bereczk Jénos válasza:

Én még jobbat szoktam ajánlani, de még csak én használom ezt a rendszert, mert a FŰTÉSHEZ KAZÁN kell, de nem akármilyen!!! Boltba nem kapható, elkészíteni pár óra és 3 tábla 1x2 méteres 2,5 mm-es vaslemez, de olvastam olyat, hogy igény szerint is készítenek!!!!

Tüzeléstechnika; A szenet meglocsolom vízzel, öt vödörrel beöntök a kazánba, felülről meggyújtom, majd a két huzatszabályozóval beállítom a kívánt hőfokot, 24-48 órán át fűt, takarítani sosem kell, a kéményen hideg gázok távoznak!!!!! 06-30-711-8164 (olcsóbb egy hívás mint egy ház!!!!)

márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Endre papa válasza:
Konix 1 kg ( koromtalamító )
márc. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Endre papa válasza:
Célszerű minél szárazabb fával tüzelni, és ha lehet, a minimálisnál nagyobb huzattal.
márc. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bereczk Jénos válasza:

Minél nagyobb huzat? Hát az az igazság, hogy a nagy huzattal sok nitrogén is bemegy, ami rontja a tűz hatásfokát nem beszélve a kéményen távozó melegről!

A minimálisnál nagyobb huzat, talán jobb, de az optimális huzat lenne még jobb, de ezt sokszor a gáznál sem találják el, pláne a szénnél és a fánál ez komoly probléma, mert a sárga láng a vörös taréj, bizony a kéményben koromként van jelen, kiégetése nagyon veszélyes, sok ház égett már le!!!!!

ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!