Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegnap belém kötöttek, hogyan...

Tegnap belém kötöttek, hogyan reagáljak legközelebb hogy jól jöjjek ki hasonló szituációból (konkrét eset lent)?

Figyelt kérdés

A következő történt:

A metróból jöttem fel a mozgólépcsőn, jobb oldalt állt néhány ember, én pedig siettem ezért balról megelőztem őket.


Kicsit fentebb állt egy srác és a barátnője. A lány középen állt, teljesen elállta az utat és kétoldalt kapaszkodott, így megálltam mögöttük. Nem is szóltam semmit, hozzájuk sem értem. Így meglepődtem, mikor a srác hátrafordult és „Mit nézel a barátnőmön? Nézed a gádzsimat?“ szöveggel elkezdett keménykedni.


Teljesen váratlanul ért és nem is nagyon tudtam mit mondani, csak annyit hogy „Nem néztem a barátnődet.“ Valamit még mondott hogy eltöri az állkapcsomat, ha... stb. de addigra felértünk a mozgólépcső tetejére és ennyi volt végülis.


A szöveg alapján gondolom kitalálható, hogy milyen kisebbséghez tartoztak mindketten. Biztos fel akart vágni a csaj előtt, hogy ő milyen kemény.


165 cm/65 kg vagyok, tehát elég kicsi vagyok. Eddig soha nem kötöttek belém, nem ért atrocitás, nem kellett verekednem stb. A testalkatom ellenére nem vagyok ijedős, és jó párszor próbáltam lejátszani magamban hogy mit csináljak, ha megtámadnak. Tegnap mégis kicsit leblokkoltam, és nem igazán mertem visszaszólni. Utána kicsit szarul is éreztem magam, hogy nem voltam elég határozott, ő pedig biztos büszke magára hogy meg tudott félemlíteni.


Gondoltam egyébként, hogy veszek viperát vagy gázspay-t, az is ad egy kis biztonságérzetet ilyen esetben. A Defendo-ra is gondoltam már korábban is, csak most nincs pénzem és időm rá.


A kérdés tehát az, hogy mi a helyes viselkedés, ha nem akarom hogy megverjenek, de azt sem hogy megalázzanak legközelebb? Húzzam be fülem-farkam vagy merjek visszaszólni?


2011. jan. 19. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen emberekbe soha nem jó ötlet belekötni.se szóval se semmivel.Max annyit h bocsáss meg, de nekem jobb van.
2011. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 böiler ***** válasza:

Itt az volt a necces szerintem, hogy a mozgólépcsőn voltál. Azaz egy elég szűk helyen. Menekülési lehetőség sincs nagyon. Ez necces.

Ahogy kivettem a szavaidból te voltál alul. Talán akkor azt kellett volna csinálnod (amennyiben bedurvul a helyzet), hogy két kézzel kirántod a lábát, és ütöd. Ha háttal állt neked, akkor azért úgy az sima ügy. Ha szemben, akkor tökön vágni.

De ezen most én is elgondolkodtam, hogy mit csinálnék ilyen szituációba. Mert oké, hogy elmegyünk bunyózni olyan helyre, ahol nem vagyunk beszorulva, de ez így nem tudom.

Viszont valami edzésre el kell menni. Nem lesz semmi bajod tőle. Illetve a gázspray jó ötlet. :) Vipera neccesebb... Tudod, törvénytelen, stb...

2011. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem is ez jutott utólag eszembe, hogy ki lehetett volna rántani a lábát, ha úgy alakul. :-)

Tisztában vagyok vele, hogy a vipera tiltott, de ha megtámadnak, nem az érdekel hogy betartom-e a törvényt...

2011. jan. 19. 19:29
 4/5 böiler ***** válasza:
Én azt értem. :) Szerintem akkor is gázsprayt kéne szerezned.
2011. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a vipera az hatásos, volt már a kezemben, de magadnál tartani illegális, ha használod, akár önvédelemre is, te nyersz de téged büntetnek.


egyébként a BKK utazási feltételei, szabályzata is melletted áll mivel ki van mondva hogy jobb oldalon állsz bal oldalon haladsz, ezt is fel lehet hozni bár az ilyen figurákat ez nem fogja meghatni sajnos.


ilyenkor egyszerűen célszerű szépen csendben maradni és társítani hozzá egy gúnyos lenéző szánakozó mosolyt, had provokáljon, te többet mondasz egy lenéző tekintettel és fogja is bosszantani rendesen hogy nem igazán tud hatást gyakorolni rád, nyugodj meg :D


Ha ez nem sikerül akkor biztasd meg kicsit hogy ha problémája van akkor nyugodtan üssön ő először, a kamerák úgyis mindent vesznek, szemtanúk is vannak, lényegében ha ténylegesen kapsz is egyet a kamerák miatt neked már akkor is nyert ügyed van mert őt büntetőeljárás alá fogják miatta.

2019. aug. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!