Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írnátok nekem anoniman a...

Írnátok nekem anoniman a problémáitokról?

Figyelt kérdés
pszichológus szeretnék lenni,remélem annak is tanulok tovább.elhatároztam h nyitok egy email címet amire gondokkal küzdő emberek írnának nekem és én megpróbálnék segíteni nekik.többen mondták h sikerült megoldaniuk a problémáikat a tanácsaimnak köszönhetően, de félek belevágni mert mi van ha rossz tanácsot adok.Mit tegyek ?próbáljam meg ? előre is köszönöm mindenkinek
2011. jan. 19. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
hát sztem itt a gyk-n kitudod élni ezt a hajlamodat. és ha esetleg vkinek hülyeséget tanácsolnál, akkor rögtön írnak rá h az nem úgy van, szal nem kell tartanod ettől.
2011. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem jó ötlet, csak lenne egy tanácsom. NE RÖVIDÍTS mert rohadt idegesítő! Nem nagy kaland kiírni azt a párbetűs 'hogy'-ot. Kössz.
2011. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm és gondoltam hogy baj lesz belőle csak megszokás :)
2011. jan. 19. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány éves lány vagy?
2011. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
16 :)
2011. jan. 19. 20:11
 6/7 szamóca. ***** válasza:

egy jó tanács:) a pszichológus NEM adhat tanácsot. titlja a munkakör. a pszichológus dolga érzelmileg felkészíteni az embereket a döntésre, és rávenni őket hogy maguktól döntsenek. éppen azért amit írtál: hiába ésszerű és okos döntés az amire kvázi rákényszeríted a beteget (azzal hoyg azt mondod neki az jó, elhiszi és megteszi) ha utána ő nem képes felfogni hogy tényleg így a legjobb akkor csak rontassz a helyzeten.

a pszichológus dolga hoyg meghallgat, diagnosztizál ( ezt a beteg nem mindig tudhatja), utána felkészít s tereli a beteg útját, se soha nem ad tanácsot. nem mondhatod hogy "szakíts a fiúval", de még azt sem hogy "tlaán jobb lenne szakítanod vele". rá kell venned hogy ő akarjon szakítani vele, és nem szabad tudnia hogy neked ez volt a célod. (ez csak példa)

egyébként csinálhatsz így emilcímet, meg adhatsz tanácsot is, ezt csak azért ítam hogy ha tényleg arra akarsz gyakorolni akkor ez nem a megfelelő út. és azért olvasgass róla, ne csak az empátiádra hagyatkozz.

2011. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem 16 évesen nemsok tapasztalatod lehet, gondolom kevesen fognak neked emailozni. Amit megtehetsz hogy gyk-n szakértesz, ahogy már elöttem elmondták (=
2011. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!