Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 15 éves kortól el lehet menni...

15 éves kortól el lehet menni a TESCO ba dolgozni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem! Egy 15 éves lánynak/fiúnak még tanulni kell.:) Szerintem tanulj még :) Ha az anyuka vagy akkor vedd rá erre a lányod. Ha csak kérdezted akkor fennt megtalálod a választ. -----> mármint úgy fennt hogy azt a mondatot hogy --------> "szerintem nem"
2011. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mármint nyári munkára
2011. jan. 25. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Szülői engedéllyel elviekben igen, gyakorlatilag a teszkós munka már teljesen luxus, szóval inkább az eperszedéssel és társaival barátkozz. teszkóban pénztárba nem tesznek egy gyereket, árufeltöltés meg inkább éjszakai munka, oda 18éven alulit nem lehet.
2011. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
lépj kapcsolatba helyi diákmunka közvetítő társulásokkal (meló-diák, fürge diák stb) ők majd megmondják, hogy milyen munkákat tudnak adni(amennyiben még nem telítettek). Én is be vagyok jelentkezve Nyíregyházán a fürge diákba, és azt mondták, hogy hacsak nincs kiesés, leghamarabb februárban tudnak szólni munka végett. Ha pedig Tescoban van ismerős, az már elintézhető, hogy név szerint hívjanak.
2011. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szabály szerint 16. év az alsó korhatár. Vannak munkakörök, amiknél 15., de ebben az esetben, csak iskolai szünetekben (téli, nyári stb) vállalhatsz munkát.
2011. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy a tescoba pénztárosnak csak 18 felett mehetsz.De előbb a multijob-nál kell jelentkezni, mert ő rendezi az egészet.Tavaly 411 FT/H volt az órabér

Elvileg 16-tól vannak ezek a nyári munkák legálisan.De őszintén a tescoba árufeltöltőt 18 alattit nem láttam.Tényleg próbáld meg uborkát szilvát meggyet vagy ilyen napszámot!

2011. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer nekifutok:

"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) azaz nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. Ennek azonban további lényeges feltéte, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie (ill. hát ha dolgozni szeretnél, akkor Neked) a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvérol szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a]. Ezt írásban kell megtenni."

2011. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!