Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nincs egészségbiztosításom...

Ha nincs egészségbiztosításom (Nincs munka, nincs rá pénz), és ha mondjuk elmegyek egy tüdőszűrőre az kb mennyibe kerülne, és azt a pénzt csekken kellene befizetni, vagy a vizsgálat helyszínén személyesen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, egy tüdőszűrő mennyibe kerül, de biztos nem ott helyben kell fizetned.

Mióta nincs biztosításod? Régóta? Mert ha pár hónapja csak, akkor megérné befizetni az elmaradásokat!

2011. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sincs régóta. (És nem vagyok hajlandó fizetni, mert eddig ha volt is, és orvoshoz mentem szökőévente, azok sose foglalkoztak velem rendesen. Ezért fizessek? Mindegy, ez már magánügyem, remélem nagy baj nem következik be... vagy addigra lesz munkám.)


Amiket tapasztaltam:


-Tüdőszűrés:

Nálunk most volt évi rendes tüdőszűrés. Jött értesítő, elmentem, átszűrtek, pecsételtek. De a TB kártya érvényességét ott nem ellenőrizték...

Viszont sok éve, mikor volt biztosításom, és új munkahelyre kellett kivételes tüdőszűrés, akkor elmentem kölün. Na azért kellett fizetnem, hiába voltam biztosítva. (2008-ban volt). Olyan 600-1500 körüli összegek voltak írva a falon, ez rémlik, de hogy nekem mennyi volt, nem tudom.


-Orvosi igazolás:

Egy sportversenyen való részvételhez kellett háziorvosi igazolás. Mondta a doki, hogy megírja ezzel nincs gond. Viszont látja a gépben, hogy nincs rendben a TB-m... Mondtam, mert munkanélküli vagyok. Erre mondta, hogy igen, de magamnak befizethetem, illetve kötelező is lenne... Mondtam majd intézem, ha találtam állást. Nem kukacoskodott többet, az igazolást meg megírta, hisz beteg nem vagyok.

2011. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja beugrott! Attól függött, hogy ki mennyit fizet, hogy kért e részletesebb igazolást arról, hogy tüdőgümőkórban szenved-e, vagy megelégedett azzal, hogy értesítik, ha baj van.

És még többet fizetett az, aki ott helyben megvárta a papír elkészültét.

Árakról passz.


De mondom,ha szimpla évi szűrésre mész, oda senkinek nem kell fizetni.

2011. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kb 1 éve nincs biztosításom, és munkahelyre kellene tüdőszűrős igazolás!!!

Am köszi a válaszokat!! :)

2011. jan. 26. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!