Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Panelház mekkora erősségű...

Panelház mekkora erősségű földrengést bír ki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 16:57
 1/3 böiler ***** válasza:
61%
Van egy feltételezés, miszerint az Armageddont csak azok fogják túlélni, akik panelházban tartózkodnak. Szóval ebből szerintem érzed...
2011. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Guglival találtam:


"sokan a paneleket féltik leginkább egy ilyen katasztrófától, de szakértők szerint a lakótelepek építésekor már a hatvanas-hetvenes években is számoltak a földrengésveszéllyel és elég szilárd kötéseket alkalmaztak."


"Leginkább sérülékenyek a hagyományos szerkezetű, vasbeton alap és födém nélküli téglaépületek. Ezek gyakran szenvednek sérüléseket már kisebb (a Richter-skálán 3,5-4-es erősségű) földrengések hatására is. Az 1960-70-es években tömegesen épített házgyári panel épületek viszonylag földrengésállóak akkor is, ha kifejezetten földrengésre nem méretezettek."


Vagy még itt:

[link]


Biztos van ellenpélda is, de én hirtelen csupa ilyet találtam.

2011. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. febr. 1. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!