Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kik és hogyan szöktették ki...

Vicuss.. kérdése:

Kik és hogyan szöktették ki Vicuskát az Egri cillagokban?

Figyelt kérdés

(3.részben van benne)

Kerestem mindenhol de nem találtam..létszii segítsetek :D

előre is köszii


2011. febr. 1. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az Egri csillagok (nem pedig tünci "cillagok") egyrészes, tök jó könyv, elolvasod, örülsz neki, megválaszolod!
2011. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Harmadik rész a Rab Oroszlán és ott nem Vicuskát kell megszöktetni, hanem Török Bálintot a Jedikulából.
2011. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

első válaszoló: 5 részes az Egri csillagok.


második válaszoló: nekünk a tanár adta ezt a kérdét olvasónaplóhoz..

2011. febr. 1. 11:56
 4/17 anonim válasza:

Ezt tényleg illik elolvasni...a megoldást az elején keresd...Derdő...-persze ha jól emlékszem...Jumurdzsáktól...

Harmadik részben az esküvője előtt:Gergely-de volt vele más is olvasd:Izabella királyné Gyalun telelt, s még a tavasz is ott érte. A két ifjú, Gergely és Mekcsey,

harmadnapra Gyaluban volt. Török Jancsi nem kísérte el őket, nehogy az anyja megsejtse az

összebeszélést.

Törökné mindössze annyit tudott, hogy Gergely elment Mekcseyvel a Ferdinánd hadába, és

hogy a nyarat a katonák közt tölti, Demeterkor pedig visszatér.

Azonban az ifjak szándéka akkor már meg volt szőve. Abban állapodtak meg, hogy Gergely

megtudja: szereti-e a leány vagy nem? Ha szereti, Gergely nem tehet egyebet, csak azt, hogy

búcsút mond az álmainak. Ha pedig nem szereti, akkor Gergely, mintha ott se járt volna,

eltűnik. Mekcsey pedig megcsúfolja Fürjest, úgy, hogy ne legyen Erdélyben leány, aki kedvet

kapjon arra, hogy hozzámenjen feleségül.

Ha aztán Gyaluban végeztek, a három ifjú Hunyadon találkozik, s indulnak Konstantinápolyba.

A határig lóháton mennek. Jancsi magánál tartja azt a pénzt, amit a vár tatarozására szántak, s

még azonfölül is szerez, amennyit lehet, hogy ha kell, pénzzel is dolgozhassanak. Azután a

határról vagy derviseknek vagy kereskedőknek vagy koldusoknak öltözve gyalog utaznak

tovább, hogy a rablók és a kóbor török katonai csapatok figyelme mellett elcsúszhassanak.

Akár sikerül a Bálint úr kiszabadítása, akár nem, két hónap alatt megfordulnak, de talán előbb

is, és Törökné nem fog nyugtalankodni a fia miatt.

A két ifjú este érkezett Gyaluba. Egyetlen szolga kísérte őket, akit Mekcsey Debrecenben

fogadott fel. Mátyásnak hívták a legényt. Csikós volt azelőtt a Hortobágyon. Azon a kis,

deres, török lovon ült, amelyet Mekcsey megtartott az öt közül.

Mindjárt az első háznál megszólítottak egy oláht, hogy adna-e szállást.

Az oláh értett magyarul. Csodálkozva rázta a fejét és a fejével együtt nagy fekete süvegét:

- Nem a lakodalomra jöttetek-e, hogy hozzám akartok szállni?

- De éppen arra jöttünk.

- Hát ha arra jöttetek, miért nem szálltok a kastélyba?

A két ifjú összepillantott.

- Én - mondotta Gergely - nem szállok oda, mert megbetegedtem az úton.

S valóban halovány volt, mint aki beteg.

- Csak a társam száll oda - folytatta. - És ha az első szobád üres, megfizetem.

A fizetés szóra megszűnt az oláhban a csodálkozás: készséggel tárta fel a kapuját a

lovasoknak.

- Hát nem késtünk el a lakodalomból? - kérdezte Mekcsey.

- Hogy késtetek volna el, szép úrfiak? - felelte az oláh. - Avagy nem tudjátok-e, hogy holnapután

lesz az esküvő?

2011. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Tehát az első részben kiszabadította "Derdő" a harmadikban megszöktette Bornemissza Gergely (ugyan az mint az elején)

a kényszeresküvő elől...olvasd el megéri,valóban nagyszerű könyv! ---tehát nem ki! Meg! :)))

2011. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszii de legközelebb a kérdésre válaszoljatok ;)
2011. febr. 1. 16:06
 7/17 anonim válasza:

jahh tényleg jó lenne ha a kérdésre válaszolnátok :)

Engem is érdekel ez a kérdés.

2011. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
olvassssssssssssssss
2011. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
olvastam, rákerestem a neten. de képzeld nem találtam. ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni akkor ne írjkomit!
2011. febr. 2. 08:04
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésemre a választ megtaláltam..több komi nem kell..:)
2011. febr. 6. 17:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!