Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Belemennétek az eladásba?...

Belemennétek az eladásba? (csomagküldés Afrikába)

Figyelt kérdés
Expressz.hu-n hirdettem a telefonomat. Írtak Angliából hogy megvenné, de a fiának kéne küldeni Afrikába. Kicsit félek nehogy rosszul jöjjek ki belőle, (elkeveredik, átvernek stb.) Fizeti a szállítást is természetesen, paypal fizetési modban is benne van! Lehet valami bajom ha még részletre vettem a telefont és eladom neki?(ezalatt azt értem hogy visszaélhetnek e vele) persze én folyamatosan törlesztem továbbra is a részletét.
2011. febr. 1. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A vevő magánügye, hogy kinek szánja a terméket amit megvesz. Tehát nem kéne belemenned a harmadik személynek való küldésbe. Csak akkor van értelme az egésznek, ha a vevő beleegyezik, hogy Angliába küldjed a termékedet. Oda ajánlva is lehet küldeni, tértivevénnyel. Akkor igazolást is kapsz arról, hogy a vevő megkapta a csomagot. Onnantól a vevő dolga, hogy eljuttassa Afrikába, ez nem a te feladatod és felelősséged, ne vállalj kockázatot. Fő a biztonság.
2011. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Marcipán68 válasza:
NEM! Úgy tűnik, hogy valami NAGY ÁTVERÉS van a háttérben, ugyanis a barátom is meghirdetett néhány cuccot az expressz.hu-n és ugyanilyen reagálás érkezett neki is. Angliából a fiának vette volna valaki a fényképezőgépet és szintén Afrikába kellett volna küldeni. Nehogy kiadd az érdeklődőnek a címed vagy a bankszámlaszámod! A barátom utánanézett az állítólagos érdeklődőnek és kiderült, hogy körözik csalás miatt. Ez egyébként 4 napja történt.
2011. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem adom oda a címem és a bankszámlaszámomat. Azért is írtam neki h PayPal-el lehetne e fizetés. Beleegyezett. De már húzom jó pár napja hogy belemenjek e. És akkor abba se menjek bele ha Angliába küldöm csak a csomagot??
2011. febr. 3. 12:28
 4/7 Marcipán68 válasza:
Nem tudom, mit takar ez a paypal fizetési mód, de én semmiképp sem üzletelnék azzal az "úriemberrel". Gyanúsan hasonlít a te sztorid a miénkre!!!
2011. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó rendben, teljesen igazad van. És köszönöm szépen hogy tájékoztattál róla!
2011. febr. 3. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Ide másolom neked az ehhez hasonló kérdésre a válaszomat.


Igen ezzel vigyázni kell.Azért figyelmeztettelek .

Röviden,talán más is tanulhat belőle:

Általában 1 kint élő rokon-gyerek-testvér részére "akarják"megvenni.

Főképpen banki átutalást jelölnek meg,és egy bankot is megneveznek ahonnan majd "jön"a pénz.

Ezt még egy "hivatalosnak"tűnő banki forma nyomtatvánnyal is megerősíti a"bank",aki igazolja nála van már a pénz.

DE.Add fel a csomagot és a feladó vevény másolatát küld el a banknak.Ekkor majd ők "át utalják a pénzt"az általad előre megadott számlaszámra.


Ez már évek óta megy a neten,de sajnos sokan bedőlnek a trükknek.Többek között én is majdnem így jártam 1 telefonnal.Csak azért úsztam meg mert beírtam a keresőbe a "bank" nevét,és azonnal kidobta a trükkös oldalakat az egészről.

Bocs kicsi hosszú lett,de inkább itt pár perc mint a bosszúság és anyagi veszteség

2011. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
2011. febr. 3. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!