Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Így működik a szelektív...

Így működik a szelektív hulladékgyűjtés?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy más már tapasztalt-e hasonlót. Budapesten a 9.kerületben dolgozok. Hetente azt hiszem egyszer, reggelente szokott jönni egy "külön" autó, ami kifejezetten a szelektív hulladéktároló kukákból viszi el a szemetet. A társasházban ugyanis külön vannak kukák a papírnak, fémnek stb...


Nagy meglepődéssel néztem végig, ahogy ugyan abba az autóba ömlesztik bele az összes hulladékot, tehát egy helyre megy az, amit mi szétválasztva dobunk ki. Miért van ez így? Mi értelme van a szelektív hulladékgyűjtésnek, ha az elszállításkor ugyan úgy összeborítják az egészet? Nagy pénzmosás ez az egész? Mi történik itt?


2011. febr. 3. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Az autó is rekeszekre van osztva, ezért jár külön autó a szelektív kukákhoz.
2011. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van,de a kocsiban külön részbe tolja.
2011. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt láttam, hogy külön autó jár érte. De ezek a kukák nem az utcán elhelyezett nagy konténerek, hanem a ház kukatárolójában külön szelektív hulladékgyűjtő kukák. Ezeket szokták elvinni, de ugyan úgy, mint a normál kukát felemeli a szerkezet és beborítja (nem felülről, mint ahogy a konténeres hulladéktárolókat szokták üríteni).


Tehát egyértelműen látszik, hogy egy helyre borítják be a papírt, műanyagot, fémet...

2011. febr. 3. 10:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem vennék mérget rá, hogy rekeszekre van osztva a kocsi, általában a hátulján van a nyílás, ahova beöntik a konténer tartalmát, aztán meg egy hidraulikus préssel bepasszírozza magába.

Szerintem annyi lehet esetleg a trükk, hogy egyik héten mondjuk begyűjti csak a papírt mindenhonnan, következő héten az üveget, stb.


Aztán hogy miért önt több, különböző konténert magába, azt örök titok övezi...

2011. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ...D.... válasza:

A hulladékgyűjtő jármű, részekre van osztva.

Egyébként pedig amúgy is egy válogatóműbe megy a hulladék, tehát még ha együtt is vinnék el a szelektíven gyűjtött papírt, műanyagot, üveget, fémet, akkor is szét lesz válogatva és újrahasznosítják.

2011. júl. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!