Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektív hulladékgyűjtés? Ti...

Szelektív hulladékgyűjtés? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Szelektíven gyűjtjük a hulladékot itthon óvva a környezetünket. (nekem ez szívügyem, hogy vigyázzak a FÖldre). De sokszor már nem tudok, mit hova tenni.

A kutyakonzerves dobozok mennek vissza a MLH telepre lapítva, újságok, műanyag, elemek, fényforrások zacskók a gyűjtőbe.

dE mihez kezdjek a többivel?

Pl: a tartós tej doboza hova? Hallottam, hogy a papírba nem lehet, tenni, mert belül fémes. Az alufólia fémhulladék?


2010. jún. 23. 13:39
 1/6 anonim válasza:

Igen, fémhulladék.

Van egy egyesület akik a dobozokat gyűjtik, gyakorlatilag csak oda lehet dobni a tejes dobozt, de a nevüket már sajnos nem tudom.

2010. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egyelőre sehogy :/ Majd szeretném, az pl teljesen jó megoldás szerintem mint amit az egyik közeli lakás lépcsőházában láttam, hogy szelektív kukáik vannak lent a kapu előtt. Majd megérdeklődöm hogyan lehetne ide is olyanokat szerezni.
2010. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi megpróbáltuk. Sokáig horduk kocsival a nagy kukászsákokba szelektíven gyűjtött szemetet a gyűjtőpontra. Gyakran mindegyik konténer tele volt, ilyenkor fogtuk és a zsákot gondosan becsomózva, a papírt a papíros, a műanyagot a műanyagos, stb. konténer mögé állítottuk, mellesleg, mások is így cselekedtek. A konténerek mifelénk három oldalról kis kerítéssel vannak körülvéve, így onnan még csak el sem borulhattak a zsákok.

Valami tetü proli egyszer látta, de nem érthette a logikát, csak annyit fogott fel, hogy odaraktuk a zsákokat, erre távozásunk után a papíros zsákból kitúrt egy borítékot a címünkkel és minden ottlévő szemetet (még ami nem a miénk volt, azt is!!!) elhozott, és a zsákokat feltépve (még ekkor sem fogta fel, hogy szelektív szemetet lát az ostobája!) sutyiban, összekeverve a házunk elé borított. Majd' két órán át csipegettük az utcán a szemetet, a szél és az arrajáró autók menetszele az egész utcában széthordta, mindenhol papírfecnik, reklámújságok, blokkok, laposra taposott műa. palackok, kutya- macskakonzerves dobozok hevertek, persze egy része nem is a miénk, de természetesen feltakarítottuk szt is. Nem győztünk mindenkitől bocsánatot kérni egy bunkó miatt. Na, azóta megfogadtam, hogy amíg ilyen színvonalon megy a szelektív hulladékgyűjtés, addig nem veszünk tovább részt benne. Szomorú, mert előtte nagyon komolyan vettem, még a férjemet is sikerült rábeszélnem, hogy a szemeteszsákokat hajlandó legyen berakni az imádott kocsijába, a konténereknél pedig egyesével kiüríteni őket...

2010. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szelektíven kigyüjtöm ami éghető, lepréselem, és mehet a kandallóba, mert annyival kevesebb kell fűtésre..

Ami nem éghető, és még adnak érte valamita méhbe azt elviszem oda, ami már arra se jó, kidobom..


Lehet anyázni, de én elég szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban és előbb tudom elképzelni azt, hogy az emberi naivitásból meggazdagodó felsőtízezer előbb épít magának egy mesterséges tiszta környezetet, ahová a csórók nem léphetnek be, minthogy a bolygó megóvására vagy a levegő megtisztítására költse az így befolyt pénzt...


De elég megnézni csak pár régebbi sci-fit vagy átgondolni a rengeteg vagyonkimentést a közpénzekből világszerte..


Miért pont ezen a téren történne kivétel??

2010. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

szal előző vok


A tőkések kipromóznak valamit, agymosnak,

aztán meg üzletet csinálnak az egészből,

ha meg nem jön be a számításuk akkor xarnak mindenre aztán ott tornyosul a szemét a gyujtő mellett.


Ilyenek a felelősségteljes GAZDAGOK !!


Addig van csak a nagy KÉPMUTATÁS amíg van PROFIT!!

2010. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mert kérdem én miért a proli gyüjtse szelektíven a hulladékot?


Miért nem a Gazdag csomagolja a vackait eleve biológiailag lebomlő anyagokba amik simán komposztálhatóak lennének?


Nyílván ez túl sokba kerülne...


NEKIK!!

2010. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!