Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az új személyi...

Mennyibe kerül az új személyi igazolvány, ha a jelenlegi csak jövőre jár le?

Figyelt kérdés

Nyáron Görögországba utazok busszal,és Macedóniában ill. Szerbiában csak a kártyás igazolványt fogadják el,nekem viszont a régi típusú van,ezért szeretnék újat csináltatni.

(Azt tudom,h 1500 Ft lenne,ha megújítani akarnám,csak nem tudom drágább-e,ha korábban igénylek újat.)

Köszi!


2011. febr. 5. 21:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha már lejárt és újítani akarsz, akkor talán még többe is kerül (3000) forint, mert csinálni kell egy ideigleneset is, meg kell hozzá más hivatalos okmány (kártyás jogsi, szül.anyakönyvi kivonat).

Én a lejárat előtt egy nappal csináltattam újat, így a még érvényessel tudtam igazolni magamat, és csak 1500Ft-ba került. Még olyan kitétellel nem találkoztam hogy meg lenne szabva mikor újíthatod meg, nyilván nem ésszerű hónapokkal előtte csinálni mert csak pénzkidobás. De ha belevesszük azt az indokot hogy neked szükséged van kártyás változatra, vagy ha eltűnik/ellopják akkor is újat kell csinálnod, ezek az esetek is a normál lejárati idő előtt történnek meg, attól függetlenül.


Ha mégsem érkezne egyértelmű válasz, az okmányirodáknál biztosan megmondják.

2011. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!