Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 9 osztállyal manapság lehet...

9 osztállyal manapság lehet valamit kezdeni az életben? Lehet valahogy munkát szerezni? Valamit ami normális vagy viszonylag normális? Ha igen, még is mit?

Figyelt kérdés
Nincs konkrét oka a kérdésemnek csak érdekelne. Hiszen biztosan vannak olyan emberek akiknek mondjuk csak 8 osztálya van meg és sikerült valahogyan elhelyezkedniük és itt nem utca seprésre gondolok,vagy kukák ürítésére stb...
2011. febr. 6. 22:10
1 2
 1/16 Cory Rose ***** válasza:

Nemigazán. Általában oka van annak hogy valaki nem fejezi be a középiskolát és később se próbál leérettségizni -> lusta, nemtörődöm, buta, stb.

Ahhoz meg hogy mindenféle végzettség nélkül valakinek normális munkája legyen, kivételesen jónak kell lennie abban amit csinál, de ez ritka.


Ha az emberi részét nem nézzük, a legnormálisabb munka ami eszembejut 8 általánossal, az is a mosogatás (kb. havi 70ért). De az is olyan, hogy én mondjuk szeretek mosogatni, de nem hiszem hogy ez lenne bárkinek is az álmai munkája..

2011. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mit nevezünk viszonylag normálisnak.

Gyárban betanított munkát lehet kapni 3 műszakban vagy folyamatosban.

Ezek általában minimálbérért vannak.

2011. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Minden normális munka ami nem ilyen h. wc takarítás,utca söprés,kukák ürítése stb. Az ilyen elnézést kérek (cigány munka általában.) Férfiaknak gyárban dolgozni oké. Na és a hölgyeknek?
2011. febr. 6. 22:29
 4/16 anonim ***** válasza:
Hölgyek is dolgozhatnak gyárban (beültetősorok elektronikai üzemben, összeszerelősorok). Ez nem függ a nemtől (kivéve ahol nagyon nagyméretű/nehéz dolgokkal dolgoznak (pl fém öntvények), de ott sem mindenhol (pl ha van daru. Bár arra kell emelőgép kezelő és -kötöző vizsga).
2011. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát igen ám. De ehhez is érteni kell. És azért az ilyesmi szerintem bonyolult egy kicsit.
2011. febr. 6. 22:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Mármint? A beültetősorra gondolsz?

Azért betanított munka, mert ott tanítják be. Nem kell hozzá előképzettség. Megmutatják hogy kell, aztán csinálod.

Meglepődnél egyébként, hogy milyen sok embernek van csak 8 általánosa (én is meglepődtem...).

2011. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
nem igzán számít az iskolai végzettség,az ész annál inkább, ismerek olyan embereket,konkrétan egy családot akik 10 éve egy gyárban szalag mellett robotoltak,vettek fel hitelt egy éttermet nyitottak belőle,ma jelenleg 3 óriási szállodájuk van az osztrák határnál és 20km-es körzetében,egyik 3 csillagos a többit nem tudom,vagy 3 vagy több, és milliomosok de nagyon,konkrétan anyám főnökéékről beszélek.
2011. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Összeségében gondoltam. Végzik az ilyesmiket nők is de ez inkább férfi munkára utal nem? A nőknek nem konkrét ilyesmik valóak én szerintem. Nem lealacsonyítani akarom itt a nőket csak hát nem tudom. Ez egy tipp ami lehet hogy rossz tipp vagy gondolat. Persze ha éppen nincs más munka lehetőség az más dolog... Egyébként tisztában vagyok vele hogy rengeteg a 8 általánost elvégző emberke. 22:40-es: Hát ez azért amit írtál ez nem semmi.
2011. febr. 6. 22:49
 9/16 anonim ***** válasza:

Persze. ;)

csak elég nagy mázli is kell. ha jól beszélsz angolul, külföldön egy kis szerencsével könnyen találhatsz jó munkát, jó fizetéssel.

egyik ismerősöm Spanyol országban keres embereket könnyű munkához, tulajdonképpen csak a pénzt kell szedni egy gyönyörű helyen, ha lenne megbízható ember, akkor ott annyit kereshetsz egy hónap alatt, mint M.o.-n egy orvos. (komolyan.) Azért jó épp Spanyol ország, mert nem fogják kérdezni hol-milyen egyetemet végeztél, mert tök mindegy, ha jó fej vagy az aktuális főnökkel, meg van egy kis eszed. de ez mindenhol így működik...

2011. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ebben igazadat látom. Hiszen anyum az Németországban dolgozik,1 hónapot kint van,1 hónapot itthon és így tovább.

Egy mondhatni családnál,h. pontosítsak egy 100 éves férfinél akit ápol. Anyum igaz h. letette az ápolónő szakmát de oda ahol ő van nem szükséges ez. Csak német nyelv szükséges semmi más. Nem tudott eleinte németül ezért tanulgatta. Még nem az igazi de ügyeskedik azért. Nevelő apum szintén Németben dolgozik csak ő spárgázik. De ilyen nincs mindig. Így ő 2,5-3 hónapra ment ki kb. És oda is csak a német nyelv kellett.

2011. febr. 6. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!