Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi várható, ha postai csomagot...

Mi várható, ha postai csomagot adtam fel, odaért de eltört a gép benne?

Figyelt kérdés
A csomag standard csomag volt, 1050ft, a vevő előre utalta nekem a feladási díjat. Értéke kb 10.000ft a gépnek, de nem volt értéknyilvánítás, a VEVŐ sima csomag ként kérte a szállítást. Ha kap valaki kártérítést az ki lesz? Én vagy a címzett? Mekkora mértékűt?
2011. febr. 10. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem volt törékenyként feladva (és értéknyilvántartása sem volt) akkor semmit nem kaptok a postától. Egyikőtök sem.
2011. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez sajna így van! Nem reklamálhattok a postánál!:(
2011. febr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig a vevőnek van 30 napja utólag elállni a vásárlástól.
2011. febr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Senki nem kap. A címzettnek lehetősége lett volna ajánlottan kérni a csomagot, ő vállalta a kockázatot, szóval így járt. Ha be tudod bizonyítani, hogy nálad még semmi baja nem volt az árunak, akkor elvileg vissza se küldheti azzal, hogy mégse kell.
2011. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Csak akkor kaphattok valamilyen kártérítést ha:

- Vagy fel volt rajta tüntetve hogy törékeny

- Vagy értéknyilvánításként fel volt tüntetve valamilyen összeg.


Ha egyik sem, akkor sajnos nem tudtok mit tenni.

2011. febr. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az itt a gond, hogy én nem törhettem el, de vagy a szállítás, vagy a kipróbálás során ki lett lyukasztva a gép. (paraffin melegítő) Ebben az esetben már nem azt vásárolnám vissza amit eladtam. Mivel sem a szállítás, sem a kipróbálás során keletkezett sérülés nem az én felelősségem, így nem gondolom hogy vissza kéne vennem... Nem?
2011. febr. 12. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!