Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarok mért ilyen pesszimist...

Magyarok mért ilyen pesszimisták? A legtobb magyar sztem az!

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden generacio ugyanazt adja at, igy sosem szunik meg. Igy szinte a kultura reszeve valt. Az iskolai oktatast is eleg megnezni. Egyes orszagokban arra oktatnak, hogy ki tudj allni tomegek ele beszelni anelkul, hogy izgulnal, nem szolnak le, ha nem jol csinalsz valamit, hanem azt mondjak, hogy ez es ez jo volt, de x dolgon kellene meg javitanod. Ezzel szemben a magyar oktatas olyan, hogy azt nezi, hogy mit nem tudsz es amit tudsz, azt nem ertekeli. Szerintem a pesszimizmus kapcsolatban all azzal, hogy nem szokas megdicserni az embert, ha jot tesz, nem szokas figyelembe venni, ha jo tortenik es mindig csak a rosszat emelik ki. Ahogy irtam, ez mar iskolaban elkezdodik es ezert kiseri vegig az embert egy eleten keresztul.
2011. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek. Én alapvetően nagyon optimista vagyok, de állandóan leszólnak miatta a környezetemben. Anyósom pl. úgy él, hogy minden helyzetben a legrosszabbra van felkészülve. Ez olyan gáz. Ha van valami újdonság, vagy várható valami jó dolog, akkor annak nem lehet örülni, mindig kételkedni kell benne, hogy valóban pozitív kimenetele lesz. A férjem is ilyen. Pl. várható, hogy kapok plusz lóvét a mhelyemen: majd akkor örülünk ha megérkezik. Úgy le tudnak törni az ilyen hozzáállással. Vagy pl. elnyertem egy álláspályázatot, e-mail értesítést kaptam (hivatalos fejléccel), annak sem lehet örülni, majd ha a postás hozza ki a levelet. Annyi de annyi ilyen példát tudok :( Én javíthatatlan már-már naivan derűlátó vagyok, és ha mégis csalódás ér, akkor se dől össze a világ, én mindenben megtalálom azt aminek lehet örülni :)
2011. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
sok helyen ugyanilyen , csak nem látunk be
2011. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek es itt nem ugyanolyanok az emberek pesszimizmus szempontjabol. Nem ugy jossz ki az iskolabol, hogy egy senki vagy, mert nem sikerult megoldanod a matekpeldat es jo nagy karot kaptal ezert. Az embereknek igy az onbizalma nincs foldbe dongolve. Nagy kulonbseg.


Elso

2011. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mer a magyar ember az esetek 80%-ában szopik.
2011. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem a pesszimizmus kapcsolatban all azzal, hogy nem szokas megdicserni az embert"


Ez így van, nem szokás dicsérni, mert úgy vannak vele,hogy akkor elszáll az illető, pedig nem, csak szorgalomra sarkall! És itt az is szokatlan, hogy valaki önmagát jónak, esetleg tehetségesnek mondja, mert akkor egyből jön a "milyen beképzelt már" duma :/

2013. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is azt az 1 tantárgyat emeli ki apám, amiből rossz vagyok
ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!