Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Milyenek a nevek, ti adnátok ezeket a saját gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Imádom a gyerekeket, és már rengeteg nevet kinéztem amik nagyon tetszenek! Én arra születtem, hogy anya legyek. :)


Imádom az ősmagyar, pogány illetve az újfajta neveket.


Lány: Aporka, Lelle, Áfonya, Telena, Harmat, Elga, Ánizs, Hilda, Zsája, Korall, Napsugár, Karolina, Odett, Olimpia, Szavanna.


Fiú: Opor, Bolyk, Ellák, Andos, Derel, Vázsony.


2011. febr. 19. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet válassz szerintem, hogy gondolj bele, hogy igaz, hogy kiskorában, de nagykorában, tiniként is ezzel a névvel kell élnie. Mert biztos aranyos mondjuk az Eperke vagy az Ánizs név, de nem biztos, hogy 18 évesen ő nagyon fog neki örülni.
2011. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
honnan veszed,hogy anyának születtél?m1 ...lánynál a Napsugár cuki.:D
2011. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Addig nem döntheted el magadról,hogy anyának születtél-e vagy sem ameddig nincs gyereked. A nevekről annyit,hogy nekem nem tetszenek,talán a legjobb a lány nevek közül az Odett,a fiú nevek közül pedig a Derel. De ha valóban anyának születtél,akkor inkább képzeld bele magadat a leendő gyereked életébe mondjuk 14 évesen... ő biztos nevet akarna változtatni,mert macerálják a Bolyk vagy az Áfonya név miatt. Ha neked tetszenek ezek a nevek akkor változtasd meg valamelyikre a sajátodat,de gondolj bele mi jó a kicsinek ha majd nagy lesz.
2011. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hilda és Karolina, ezek tetszenek, az Ánizs és Korall jól hangzanak de nem tudom névként elképzelni őket. A fiúnevek közül a Vázsony tűrhető.
2011. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt arra értettem, hogy konkrétan 10 éve csak is azért vagyok még itt és tartok itt mert szeretnék anya lenni! Amúgy pedig 4 kisgyerek van mellettem. És ebből kifakadóan tudom mit jelent anyának lenni! A legidősebb 10 éves és a legkisebb pedig 3. 3 fiú és egy lány.


Ezerszer belegondoltam, hogy valóban megéri ilyen nevet adni egy másik embernek. De tudjátok már sok érdekes nevű emberrel találkoztam és egyik sem akarta megváltoztatni. Nem akarok Bálintot, Zoltánt, Ivettet, Máriát. Különleges és gyönyörű nevet szeretnék! Természetesen a gyerek ugyan úgy megváltoztathatná a nevét és ha 14 évesen azt mondja, hogy anya csúfolnak a nevem miatt. Akkor kap egy új nevet! És hidd el 18-25 évesen pedig már nem az új nevét fogja használni.

És természetesen az Áfonya és Eperke csak második névként szerepelne a terveim közt, mivel valóban nem a legpraktikusabb név!

Ezek csak a kedvenceim! És találtam továbbiakat:

fiú: Apor (Aporka lány ), Bojta, Vata-Vatha, Ajtony

lány: Beessa->Bésa(Ómagyar), Loren

2011. febr. 19. 22:22
 6/9 •ß• ***** válasza:

Lányból ha nagyon muszáj lenne akkor Odettet,vagy Karolinát választanám,fiúból egyiket se.

Ne haragudj de nagyon gázak ezek a nevek...képzeld el ha lenne egy lányod és Áfonya lenne..felnőttként sikeres ügyvédnő lenne...Dr.Kovács Áfonya...hát röhej.A gyerek is megutálna téged egy életre amiért ilyen nevet adtál neki.

2011. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy legyen egy második, átlagosabb neve is, és majd ő eldönti, melyiket kívánja használni.
2011. febr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:D igaz, de Ha már olyan sikeres védőügyvédnek tanulna, akkor már csírájában az egyetem előtt megváltoztatná, ha annyira szörnyen zavarná. Amúgy mint mondtam ezeket a "röhejes" neveket csak mint utóneveket értettem. (pl.:Áfonya, Eperke, Korall)
2011. febr. 20. 01:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Lány név közül a Hilda. Fiú közül nem tudok választani, mert egyik sem tetszik.
2011. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!