Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nekem nagyon tetszik az...

Nekem nagyon tetszik az Athina, Audrey és a Jozefa név. Ti adnátok ilyen külföldi neveket a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Csak, mert én úgy vagyok ezzel, h ha már magyar vagyok akkor igen is magyar neve legyen a gyerekeimnek. Van 2 kisfiam és nekik ősi magyar nevük van. De lánynevek közzül 1 régi magyar név se tetszik nagyon, viszont a fent említett nevek nagyon tetszenek. Ti adnátok külföldi nevet a gyerekeidnek, úgyh az első 2 gyereknek meg régi magyar neve van?
2010. márc. 1. 04:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek egyén, tehát attól, hogy a két fiadnak más típusú nevet adtál, a lányodnak adhatsz ilyen neveket, de be lehet egyáltalán jegyeztetni az Audrey-t? Mert ez nem magyar betűzés szerint van.


Egyébként külföldön élek és olyan nevet adtam a gyerekemnek, ami magyarra lefordítható név, tehát a magyar papírjain magyar neve van, a külföldin külföldi. Én a hagyományos/gyakrabb neveket szeretem, de hát mindenkinek egyéni döntése, hogy milyen nevet ad. Nem tudom, hogy véleményt is kérsz-e vagy csak azt kérdezed, hogy adnék-e külföldi hangzású neveket. Én nem adnám a fent említett neveket, de egyébként az első kettő jól hangzik, viszont a Jozefa szerintem nagyon férfias, kemény név (de ez csak az én véleményem, nem megsérteni akarlak, bocs).

2010. márc. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. Szerintem Audrey-t csak magyarul leírva engedték, ami elég nevetséges.. Ódri... :DDD
2010. márc. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ne, ne, ne, lécci. Bocsi a kirohanásért, de ezek iszonyat hülyén és érdekesen néznek ki leírva. Még az Atina és Jozefa elmegy, de Ódri???

Nem feltétlen kell ősi magyar névnek lenni, de azért vannak normálisabb, hagyományosabb nevek is. És itt nem a Katira, Julira, Erzsire gondolok.

Nagyon szép lány nevek is vannak, amik se nem ősmagyarok, se nem külföldiek (maximum külföldi eredetűek, de nem ennyire, mint az általad említettek), pl. Hanna, Zsófia, Kitti, Nikolett, Beáta/Beatrix, Orsolya, Lili, csak hogy párat említsek.

Ez az én véleményem volt, dönts belátásod szerint.


Egyébként nem adnék ennyire külföldies neveket a gyermekemnek.

2010. márc. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de csak a Jozefát adhatod neki, a többi név nincs anyakönyvezve. Amúgy nekem semmi bajom velük. Ma már minden normális.

Itt megnézheted a hivatalosan anyakönyvezett női neveket:

[link]

2010. márc. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Az Audrey nekem is tetszik, de csak olyan nevet adnék, ami magyarul normálisan hangzik és íródik, legfeljebb van az angolban megfelelője. De ha nincs, az sem baj, nem kell mindig másoknak megfelelnünk.

2010. márc. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, adtam is külföldi nevet a kislányomnak, Adának hívják. Ez egy héber eredetű név, bár nekem semmi közöm az adott néphez, de ez tetszett. Nem sok igazi magyar név van, ami tetszene. Bár nálam nem elsődleges szempont volt a név eredete, hanem a név jelentése és hangzása dominált, de hát nem vagyunk egyformák.

Nekem magyar lánynevek közül egyedül a Hanga tetszett, ez egy virágnév. Fiúk közül a Hunor és Nimród.

Egyébként az általad felsorolt nevek közül nekem egyedül a Jozefa név nem tetszik, de a többi igen. Viszont abban teljesen egyetértek az előttem szólókkal, hogy bár nagyon szépek, magyar átírásban (Ódri és Atina) már-már kínosan nevetségesnek hatnak. Ha külföldön élnénk, akkor természetesen szóba jöhetne, de itt belföldön csak olyan nevet választanék, aminek az átírása nem teszi nevetség tárgyává a nevet.

2010. márc. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem találtál régi magyar lánynevet?Pedíg van sok szép:Luca,Arany,Bíborka,Bozsóka,Csenge,Kata,Neste,Szinta,Szirka,Tünde
2010. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok és csak egy megjegyzést tennék még (nem piszkálásból): Mennyivel barátságosabban és nőiesebben hangzik az, hogy Tünde, Kata, Luca vagy akármelyik, amit az előző felsorolt, mint a te általad felsoroltak. Én nagyon nem örültem volna neki, ha a szüleim olyan neveket adtak volna, amiket felsoroltál. A Jozefát tuti, hogy meg is változtattam volna.
2010. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

11:59-es válaszoló vagyok.

Az Atina név....

Na most ez görög név,rendesen Athena.

Tudod a fél családom görög,ott tradícionális ez a név,Athena istennő után.Na de Magyarországon?...

A Jozefa meg zsidó.

Audrey mint Audrey Hepburn? Na Amerika.

Igenis lehet szép és jó hangzású magyar női neveket is találni.

Tudod sose azt kell nézni,hogy neked milyen divatos,meg csűrt csavart,külföldi nevek tetszenek,hanem,hogy a gyerekednek ez lesz a neve,ezt fogja írni,viselni,bemutatkozáskor mondani.

Az én lányom pl Luca.

Szereti a kislány és magyar is.

2010. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Jozefa? Azt akarod, hogy utáljon a gyereked?

Hogy becézed? Józsika?

2010. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!