Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Semmihez nincs kedvem, egyszerűen lerombolt a világ. Persze rokon aszondják, hogy nem úgy van az, csak önbizalom kéne és akkor menni fog minden. Kit érdekel? Nem akarom, hogy menjen.


Aszondják menjek ki, éljek, vannak jó emberek. Erre kimegyek az utcára, és az első beszélgetés darab amit hallok vlmi ilyesmi: -egy nagyseggű, undorító kis pcsa szájából-


-Ilyennek minek kell élni? Hát én megölném magam.


Mindezt vlmi elképesztő hangnemben. El tudom képzelni miért mondt és kire, már csak azt nem értem miért? Hol itt az alázat? Az átgondoltság? Ennyire gyökér senki nem lehet. És mégis. Ma már a többség az. Lehetne itt írni a 12 éves hülyegyerekekről akik versengenek ki kit toszott meg többször, ki mekkora gáz, stb. Ez engem taszít. Nem tehetek de egyszerűen undorító. Hol a lelke az embereknek?


Aztán meg lehet írni, hogy célok, meg élet, meg kitartás. Hülyeség. Az egész. Tudom, hogy mihez van tehetségem, de nem érdekel. Egyszerűen nem fontos. Ezért nincs semmi ami motiváljon. Kiskoromban még volt, mostmár nincs.


2011. febr. 21. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A te életednek talán más az értelme, mint amerre eddig keresgéltél. Én azt hiszem, hogy teljesen feleslegesen próbálnék tippeket adni, mert feltételezem, hogy a többségét már hallottad, átgondoltad és el is vetetted. Nem tudok segíteni, erre neked kell rájönnöd. A céljaink elérése nem lehet az értelme, mert csak pillanatnyi elégedettség jár utána. Pár évvel később már mit sem ér, hogy korábban mit tettünk le az asztalra. A környezetemben érdekes, hogy mennyire próbáltak mindenkit céltudatosnak nevelni és mennyire szidták, aki elvan a langyos vízben. Én tisztelem őket és felnézek rájuk, fantasztikus, hogy milyen jól bírják. Mindenféle magasröptű célok nélkül és mégis boldogan. Szeretnék én is úgy élni. Igyekszem, de néha mégis motiválatlan vagyok mindennapos teendőkhöz. Mintha az agyam csak akkor lenne hajlandó működni, amikor nagy a nyomás rajtam, de majd leszoktatom erről.
2011. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az élet olyan, amilyennek akarod, hogy legyen.


Ha ennyire el vagy kenődve menj el pszichológushoz. Ha meg az sem érdekel...

2011. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Az életnek nincsen értelme. Max annak van értelme, hogy hogyan éled.


Szerintem nem abba a környezetbe való vagy, ahol élsz. Nem kell velük foglalkozni.

2011. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha abszolút nincsenek céljaid, ha egyáltalán nem érzel senki és semmilyen tevékenység iránt szeretetet, vonzalmat, és nem látod meg - az egyébként valóban sok szenny mellett - a szépséget, akkor valóban nincs semmi értelme az életednek, amit egyébként valóban magad kell, hogy alakíts.
2011. febr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ez olyan, mintha én írtam volna. A különbség az, hogy nekem emiatt pszichiátriára kell járkálnom :D Lehet neked se ártana :D
2011. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Váltani kell, de nagyot (pl. menj külfödre dolgozni)

Ha a mostani környezetedbe semmit jót nem találsz akkor abból ki kell szakadni.

2011. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj... hát nem vagy még öreg.. akkor mi itt a gond? :D Csak fő hogy szeresd aki vagy, és ahogy vagy. Nem az a lényeg, hogy ki mit gondol s mit csinálna, hanem az ami benned van.... ez a fontos :)
2011. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A Teremtő (neve:Jehova) tudja mi az élet célja,értelme,mert ő alkotott meg,ugyanugy ahogy te is megcsinálnál egy eszkőzt TE tudnád hogy milyen célból készitetted,nem a szomszéd vagy más,hanem te mert te akaratodból,céllal csináltad. A Biblia igy adja meg a választ az élet céljával kapcsolatba: Jelenések 4:11 Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból lett és teremtetett.”

Ez ezt jelenti: „minden [teremtett dolog] a te akaratodból lett és teremtetett.” Nem a saját akaratunkból teremtettünk, hanem Isten akaratából létezünk. Ezért az önző élet üres és értelmetlen. Ahhoz, hogy belső békét, örömet és megelégedést találjunk, meg kell ismernünk Isten akaratát, és összhangba kell hoznunk vele az életünket. Csak így érthetjük meg a megteremtésünk és a létünk célját (Zsoltárok 40:8).

2011. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!