Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Autóeladás. Kivel történt...

Autóeladás. Kivel történt ilyen, vagy hasonló? Mi lehet ebben az "okosság"?

Figyelt kérdés

Meghírdettem eladásra az autómat több apróhírdetési oldalon.. Pár nap elteltével, kaptam egy e-mail, miszerint egy külföldi illető (olasz e-mail címmel, londoni lakcímmel) megvásárolná az autómat. Írta, hogy kérné az adatokat, ahová a pénzt küldheti, ám neki kizárólag a csekkes fizetési megoldás jöhet szóba. Elmondta, hogy küldené a vételárat, sőt valamivel több pénzt.. Ha megérkezik mejd jelezzek vissza, akkor megszervezi az elszállíttatást (egyébként ezért küld valamivel több pénzt). Értetlenkedtem, megírtam neki, hogy furcsállom, hogy csak úgy küldené a pénzt, mondhatni látatlanba.. Erre ő vissza, hogy érti mire gondolok, de ő megbízik bennem. Hát jó, gondoltam, s megadtam a nevem, címem, ahová küldheti a pénzt. Telefonon egyébként többször beszéltünk, de nem nagyon beszélt angolul, így nem sokra jutottunk. Kérdésemre azt mondta, a pénz kb. 1 hét alatt szokott megérkezni..

Hát, letelt az 1 hét, már kettő is.. Hétvégén írtam neki e-mailt ismét, hogy a pénz nem érkezett meg azóta sem, s nem tudok rá tovább várni, meghírdetem ismét a kocsimat.

Erre ma, 4 nap elteltével válaszolt, s csodálkozva kérdezte, hogy nem érkezett meg a pénz. Azt mondta pedig feladta.. holnap utána kérdez a postán..

Szerintetek? Történt már hasonló valakivel? Mi lett a vég?

A családom teljesen hülyének néz, hogy akár csak egy percig is hittem, hogy valaki vásárolna autót "előre utalással".. Megmondom őszintén, ez nekem is furcsa volt, ám mégsem látom, hogy ha nem komoly a vásárlási szándéka, akkor mi az okossága az illetőnek ebben az egészben?! Nyilván, amíg pénzt nem kapok, az autót nem adom.. Akkor?


2011. febr. 24. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani,de te hiszel az ilyenbe? mond neki ha kell a kocsi, jöjjön érte, hozza pénzt és vigye haza. Ne szállítsa el, neki is van gondolom jogsia. neked nem gyanús h csak úgy küldi a pénzt és mással meg elviteti a kocsit? én szerintem egy autó vásárlást így nem lehet le bonyolítani. és át írás? azzal mi lesz? mert azt nem lehet email-en küldeni,meg telefonon.
2011. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De, nekem is furcsa a dolog. De nem értem, ha nem akarja megvenni az autót, akkor miért írogat e-maileket. Feltételezem, hogy neki is van jobb dolga. Egyébként külföldi illetőről beszélünk, így ha nem akar ő jönni a kocsiért, azt még megérteném. Az átírás, meg a többi "utó munka", hogy őszinte legyek nem érdekel, hiszen ez már az Ő dolga lenne.

Én is úgy vagyok vele, hogy valami turpisság van a dologban, s pont arra szeretnék rájönni, hogy mi az. Ugyanis nem származik haszna abból, ha csak "hiteget". Nem értem..

2011. febr. 24. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Leirnad, hogy mi lett a vege?
2011. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na.. végülis az történt, hogy kb. 2 hete kaptam postán egy csekket. (Furcsa volt, mert csak úgy, egy feladó nélküli borítékban, amit Rómából adtak postára.) A megállapodott vételár 4500 Euró volt.. a csakken 6900 Euró szerepelt. HSBC Bank által kiállítva.. Bementem egy bankba, megkérdeztem, h ilyenkor mi van?! Mondták, h leellenőrzik ilyen esetekben a csekket, s ha minden stimmel, akkor fizetik ki a pénzt, ennek átfutási ideje 20-25 munkanap.

Na, én nem hagytam ott a csekkemet. Otthon az interneten elkezdtem kutatni, s találtam végülis olyan fórumot, ami ezzel a témával foglalkozott. A becsapás a dologban az, h mikor az ember megörül a csekknek, nem is feltételezi, h nincsen mögötte fedezet esetleg.. Örömében szól a vevőnek, az meg rögtön küld is valakit az autóért. Ekkor közlik, h véletlenül több pénzt utaltak, ezért legyél szíves a különbözetet visszaadni..

Ha vagy olyan buta, h ezt meg is teszed, és hagyod, h a kocsidat is elvigyék.. 20-25 nap múlva fogsz elkeseredni, h se pénzed, se autód, ugyanis a csekken nem lesz fedezet..

Ennyi.. Kb.. Én nem foglalkoztam a csekkel, nem adtam le bankba. A kocsit meg már sikerült eladnom másnak.

Az állítólagos vevő azóta nem jelentkezett!

Fura történet. Mindenesetre, hasonló esetekkel vigyázni, nem bedőlni!

2011. ápr. 4. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Kosz. Bizony, jobb e´bernek lenni...
2011. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!