Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? Minden...

Mi az élet értelme? Minden ember egész életében csak szív és szív. A kicsi örömök és boldogságmorzsák eltörpülnek az élet szomorúságai és bosszúságai mellett. De hát akkor mi értelme van élni?

Figyelt kérdés
Egyébként még érdekelne néhány ember hozzászólása, akik már haltak klinikai halált. Egyik ismerősöm azt mesélte, hogy fantasztikus volt elindulni az alagút végéhez a fény felé, és szörnyű volt, amikor újra élt...Ti mit tudtok?
2009. febr. 15. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Bárkit kérdezel,sosem kapod meg az igazi választ.Mindenki mást válaszol.Az élet értelme....Szerintem az hogy információkat gyűjtsünk,ezeket továbbadjuk a következő generációnak,akik majd ezt szintén továbbadják.Majd meghalunk,és bekerülünk a "körforgásba".Azután majd valaminek a részei leszünk ami szintén elpusztul.Mi, emberek csillagporból vagyunk...(Mert mi másból lehetnénk?)A Nap majd elnyel minket amikor kezd kimerülni,elpusztul és valami újjá válik és vele együtt mi is...De inkább ne vedd ezt komolyan,hiszen senki sem tud semmit sem biztosan,csak annyit tudunk amennyit hallunk a többi embertől.Lehet hogy az egész élet egy "álom" amit éppen a te,vagy az én képzeletem szüleménye,és nem valós,eszerint pedig nincs értelme az életnek.Az a legjobb,ha ezt magad döntöd el!Bárhogy is legyen, még ha az életnek nincs is értelme,neked még lehet életcélod.Nem tudom,hogy mennyire értelmes amit írtam,de ehhez én csak ezt tudom egyenlőre mondani.
2009. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

húú köszönöm szépen.

hát ha most ettől nem is értettem meg az értelmét, de tudom-bár eddig is tudtam- hogy kell, hogy nekem, saját magamnak legyen életcélom, és akkor az lesz az értelme.

2009. febr. 15. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan! Saját magadnak megválaszoltad a kérdést: ha van életcélod, azt elérni lesz az életed értelme. :)
2009. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
én is igy gondolom, ahogy te, abszolut, azért mindig rossz kedvem volt, és azt gondoltam, minek tegyem ezt meg azt..... aztán elgondolkoztam, h ha már élek, ennél legyen jobb azért, ennél többet szeretnék! azóta úgy élek, h számomra az élet értemét mindenben meg lehet találni. egy mosolyban, haverokban, napsütésben, szép látnivalókban.. a kis dolgokban rejlik a boldogság! ami pedig a legfontosabb, h ezt LÁTHATOM! h nem vagyok vak, (tudod mennyire szeretne látni 1 vak ember pl egy fűszálat? vagy bármit, ami mellett mi elsiklunk?) és van lábam is, ezeknek minden nap örülök. mert talán furcsa, de rengeteg ember éppen ezektől lenne boldog!!! ami nekem pedig megadatott! igy értékelem és örülök neki, minden pillanatban, mikor járnom kell és mikor nézek.. ennyi.
2009. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:) igazad van, ezeken sokszor elgondolkoztam én is.
2009. febr. 17. 21:48
 6/8 anonim válasza:
én megbecsülöm azt amit megkaptam, ami másnak nme adatik meg...De még jobban örülnék, ha valaki más élne hejettem, és én nem élnék!minek élni, ha egyszer úgy is meghalok?Had éljen helyettem más aki boldog lenne az életében!A Barátnőmmel összefogtunk, és meg akarunk halni!Én csak most lesz 1 éve hogy elhatároztam!ő már 8 éves kora óta tervezi hogy meghal!Én már tudom hogyan halok meg!És még csak 12 évesek vagyunk!Lehet durva, de nme vagyok elmebeteg!Mindenki Pszihiátert akarna hívni gondolom hozzám is mikor meghallja de egy biztos...én megértelek!
2009. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, h te megértesz. és hogy halsz meg? én is szeretnék...
2009. dec. 28. 23:08
 8/8 anonim válasza:
+ lehetőségem van, de inkább nem írom le, mert durvák!A lényeg hogy bármi áron meglegyen:)
2010. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!