Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol csináltassak személyit és...

Hol csináltassak személyit és tb kártyát, ha pánikbeteg vagyok, nem tudok kimenni itthonról?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy pánikbeteg vagyok, nem tudok kimenni itthonról, tehát nem tudok elmenni megcsináltatni sem. Orvoshoz szeretnék menni mindezt kezeltetni, de oda kellenek ezek a papirok. Nem tudom, hogy mi a megoldás.
2008. febr. 2. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a helyi önkormányzatnál az okmányirodát. Ők meg tudják mondani, hogy ilyen esetben milyen lehetőségek vannak. Mondjuk olyasmit tudok elképzelni, hogy családtag beviszi az okmányokhoz szükséges papírokat, utána meg ha kész, akkor 2 ember kiviszi neked házhoz, mint szavazáskor a mozgóurnát. Hiszen neked is jogod van iratokhoz, mint bárkinek. Nem szenvedhetsz hátrányos megkülönböztetést az állapotod miatt.
2008. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Valaki biztosan el tud kísérni. Én sem közlekedek szívesen egyedül,de ha rábeszélem magam és hatalmas erőt veszek,akkor sikerül.Akarni kell,mert ez a betegség csak úgy múlhat,vagy javulhat!
2008. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: köszönöm a tanácsot, majd ezt fogom tenni jövőhéten.

2. válaszoló: ha tényleg lenne aki elkísér, akkor már megtette volna, s nem írtam volna ide ki kérdésnek, s nem lennék tanácstalan.

Akármennyire összeszedem magam, nem tudok járműre szállni, s ha menet közben berezelek, akkor engem eddig mindig vitt a mentő. Nem akarat kérdése ez, mert nem jellemgyengeség, hanem betegség.

2008. febr. 2. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tb kártya még csak-csak megoldható "távolról". De a személyi igazolványhoz bizony be kell menni az okmányirodába. Hiszen online készül a fotó, papírkép már nem jó.

Ha a TE esetedben megtehetnék, hogy "távolról elkészítik az okmányokat", akkor ezt meg kellene tenni más esetében is. (Ha megfelelően igazolja a jogosultságát), azonban ma már nem nagy kunszt hamis orvosi papírokat szerezni, és ezzel esetleg rést lehetne ütni a biztonságos személyi igazolványokkal kapcsolatosan.

Sajnos kell találni valakit, aki segíteni fog neked eljutni az okmányirodába. Időpont foglalható telefonon és interneten keresztül is, a foglalt időpontban pedig várni fognak, várnod sem kell a sorodra.

Esetleg hívd fel az önkormányzat családsegítő vagy szociális szolgálatát, ha a környezetedben nincs senki, aki segíteni tudna neked.

2008. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ország sok településén van támogató szolgálat. Ha rákeresel az interneten, akkor találhatsz a közeledben egyet. Ők kocsival háztól házig szállítanának. Vagy esetleg taxi.
2008. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van akit megbizz, mondjuk aki bevásárol neked, akkor közjegyz´öt házhoz lehet hívatni és azelött egy magbízási szerz´ödést lehet köttetni. Ha valaki lebénul akkor is ez van, ´ö sem tudja az ügyeit személyes elintézni. Nem értem valakinek, hogy jißanyozhat minden irata. Vagy csak lejárt?

Ha viszont nem vagy betegnek nyílvánítva, ha nem vagy munkanélküli, és nincs állsod sem, és nincs fizetve a tb-sem akkor elöbb tb-t kell fizetni. Ami azt jelenti, hogy 2 éve dolgoztál vagy iskolás voltál, akkor visszamen´öleg ki kell fizetni a tbt. Ami a minimálbér 9%-a.

2008. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Én vagy a 2. válaszadó. Akármilyen hihetetlennek is tűnik,én is pánikbeteg vagyok. Igenis akarat kérdése,keményen kell irányítani a tudatot,a tudatnak pedig a tested... Érdemes lenne olvasnod olyan irodalmakat,melyben elmagyarázzák ennek a betegségnek a leküzdésének módszerét. A gyógyszerek nem oldák meg a lelki eredetű problémákat sajna. Az akarat és Te viszont igen...
2008. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat a kérdésért, nem bántó szándékkal irom....de eddig hol voltak ezek az iratok? Esetleg elvesztetted?
2008. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az irataim elvesztek még évekkel ezelött. S akkor se tudtam utánamenni, így nem is lettek. Most tudom, hogyan tudnék kimászni ebből a helyzetből, s ezek szükségesek hozzá. A sztori bonyi, nem részletezném.


Igazából a személyi a nehéz, mert nincs papirom se, hogy ilyen bajom van, így nem is tudom, hogy lesz meg. TAJ kártyát postán is intézhetném, ha lenne személyim.

2008. febr. 25. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!